PSU ters olması bir sorun yaratır mı?

alper9335

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. PSU nun ters durduğunu fark ettim. Fotoğrafta açma kapama tuşundaki yuvarlak yukarıda iken. Benim kasamda yuvarlak aşağıda duruyor. Fark ettim ki Corsair yazısı da ters duruyor. Bu bir sorun teşkil eder mi ters çevirmem gerekir mi? Kasam: Corsair Spec Delta

Ben No Signal hatası alıyorum. Ekran kartımda sorun yok başka kart ile denedim. Büyük ihtimal PSU bu yüzden hasar gördü. Yeni PSU alacağım mecburen. Tüketici hakları için başvuruda bulunsam bir sonuç çıkar mı? Sonuçta ben monte etmedim kasayı hazır monteli geldi.
Normalde hasar görür ama PSU fanı üste gelse bile plakanın o kısmını delikli yapmışlar. Bence yanacak kadar ısınmamıştır.

PSU yandıysa ortam yanık kokar zaten. Bizzat başıma geldi ama bende direk fan bozulmuştu.

PSU fanı dışarıdaki soğuk temiz havayı içeri alıp PSU'nun içine o havayı verip arkasından tahliye etmesi gerekiyor diye biliyorum.

Yani bu durumda PSU fanı kasanın içindeki havayı PSU'ya yollarsa o hava daha sıcak olacağı için daha yetersiz bir soğutma olacaktır.

Ben de uzun süredir yanlış kullanmışım sonradan fark edip ters çevirdim. Ayrıca genelde kasa altlarında fan filtreleri olur. Sebebi bu yüzden olmalı.

Sadece kasanın altı biraz açık olursa iyi olur yani halı vs gibi şeylerde biraz hava alması daha zor olabilir.

Bu yüzden PSU zarar görür mü bilgim yok. Bende görmedi.
Senin bildiğin doğru, zaten fan yapraklarından da anlaşılabiliyor. PSU fanı içeriye hava alır, yoksa neden her kasaya filtre konsun dediğin gibi, filtre öncelikleri hep hava girişlerindedir.

Eğer PSU cover yoksa fanın içeriye bakması çok büyük bir problem oluşturmaz ama yine de ekran kartına doğru gelen soğuk havayı kullanacağından ekran kartının aldığı havayı azaltacaktır.

Yani kasa direk dışarıdan (aşağıdan) soğuk hava alabiliyorken neden içeriye giren soğuk havayı darboğaz edelim. Tekrardan yineliyorum PSU cover olmadığı durumlarda büyük bir problem yaratmaz ama dışarıdan hava alması daha sağlıklı.

Herkese iyi akşamlar. PSU nun ters durduğunu fark ettim. Fotoğrafta açma kapama tuşundaki yuvarlak yukarıda iken. Benim kasamda yuvarlak aşağıda duruyor. Fark ettim ki Corsair yazısı da ters duruyor. Bu bir sorun teşkil eder mi ters çevirmem gerekir mi? Kasam: Corsair Spec Delta
Şuradaki videoyu inceler misiniz? PSU'nuz bu şekilde mi? DK olarak 4:37'ye ayarlı oradan bakabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı