PSU ters olması bir sorun yaratır mı?

alper9335

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İZMİR
Daha fazla  
Herkese iyi akşamlar. PSU nun ters durduğunu fark ettim. Fotoğrafta açma kapama tuşundaki yuvarlak yukarıda iken. Benim kasamda yuvarlak aşağıda duruyor. Fark ettim ki Corsair yazısı da ters duruyor. Bu bir sorun teşkil eder mi ters çevirmem gerekir mi? Kasam: Corsair Spec Delta

Hayır fark etmez, Fanlar üst kısma bakıyor ise daha mantıklı diyebiliriz. Hava akışında yardımcı olur.
Her kasada böyle değil, PSU cover olan kasalarda fan yukarıya bakmamalı. Konuda bahsi geçen kasanın da PSU cover'ı var.

Her kasada böyle değil, PSU cover olan kasalarda fan yukarıya bakmamalı. Konuda bahsi geçen kasanın da PSU cover'ı var.
Evet o kısım direkt PSU coverı ısıtıyor ve ekran kartı oradaki sıcak havayı çekmeye çalışıyor.

Herkese iyi akşamlar. PSU nun ters durduğunu fark ettim. Fotoğrafta açma kapama tuşundaki yuvarlak yukarıda iken. Benim kasamda yuvarlak aşağıda duruyor. Fark ettim ki Corsair yazısı da ters duruyor. Bu bir sorun teşkil eder mi ters çevirmem gerekir mi? Kasam: Corsair Spec Delta
Tabiki yaratır. Hava akışına destek olur diyenleri anlamak mümkün değil. bkz: @Motionless IN White. Yük altında PSU ısındığı için fanlar devreye girer. Fanın görevi içerideki sıcak havayı dışarı atmak. PSU ters durduğu için içerideki sıcak havayı direkt kasa içine gönderecek. Bu sıcak hava da ilk olarak GPU tarafından çekilecek. Ekran kartınız daha sıcak çalışacak. Dolayısıyla kasa içindeki hava ısınacak tüm parçalar 3-5 derece daha sıcak çalışacak.

Ben No Signal hatası alıyorum. Ekran kartımda sorun yok başka kart ile denedim. Büyük ihtimal PSU bu yüzden hasar gördü. Yeni PSU alacağım mecburen. Tüketici hakları için başvuruda bulunsam bir sonuç çıkar mı? Sonuçta ben monte etmedim kasayı hazır monteli geldi.

PSU fanı dışarıdaki soğuk temiz havayı içeri alıp PSU'nun içine o havayı verip arkasından tahliye etmesi gerekiyor diye biliyorum.

Yani bu durumda PSU fanı kasanın içindeki havayı PSU'ya yollarsa o hava daha sıcak olacağı için daha yetersiz bir soğutma olacaktır.

Ben de uzun süredir yanlış kullanmışım sonradan fark edip ters çevirdim. Ayrıca genelde kasa altlarında fan filtreleri olur. Sebebi bu yüzden olmalı.

Sadece kasanın altı biraz açık olursa iyi olur yani halı vs gibi şeylerde biraz hava alması daha zor olabilir.

Bu yüzden PSU zarar görür mü bilgim yok. Bende görmedi.

Yani bende yaşamadım sadece yorum yapıyorum. İnternette bir çok yabancı forum okudum. Aynı hatayı alanların çoğu sorunun PSU dan kaynaklı olduğunu yazmış. No Signal hatasını ekran kartı kaynaklı yaşayan neredeyse yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı