PSU ünitesindeki bobinlere sıcak silikon uygulamak zararlı mı?

Makaleler
12
Daha fazla  
Merhaba. Başlıktan da tahmin edebileceğiniz üzere kuzenimin bilgisayarında bobin vızıldaması sorunu var. Bilgisayarı yaklaşık dört saattir kapağı açık ve sesi rahatça duyabileceğim bir yerde kullanıyorum. PSU üzerinden coil whine sesi geliyor. Herhangi bir fotoğraf yüklenince, fareyi hareket ettirince veya oyuna girince oluyor. PSU içerisindeki bobinlere sıcak silikon uygulamak istiyorum. Bu uzun vadede güç ünitesi içindeki bobinlere bir zarar verebilir mi?

Gerek yok bence, coil whine sonuçta zararlı bir şey değil. Sıcak silikon uygulayınca ne olur bilemem açıkçası.

Gerek yok bence, coil whine sonuçta zararlı bir şey değil. Sıcak silikon uygulayınca ne olur bilemem açıkçası.
Bu kişiden kişiye göre değişen bir şey. Kesin bir sonuca varmak pek mümkün değil. Kuzenim gerçekten sesten rahatsız olduğunu söyledi.

Bu kişiden kişiye göre değişen bir şey. Kesin bir sonuca varmak pek mümkün değil. Kuzenim gerçekten sesten rahatsız olduğunu söyledi.

Benim söylediğim performans içindi, ses kişiden kişiye değişir. Sonuç ne olur bilmiyorum.

Geri
Yukarı