PSU veya güç kablosundan ses geliyor

TheJovenshire

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar, benim Vatan'dan 2019 Temmuz'da topladığım sistem son zamanlarda PSU ve güç kablosu tarafında bir sıkıntı var. PC'yi başlatırken kasa arkasından hafif koku geliyor ve PSU güç kablosuda bazen cızırtı veriyor gibi, gevşek gibi sanki, ondan mıdır?

PSU Xigmatek PSU 650W- ASUS ROG STRIX 2060 8 GB ekran kartı - işlemci Intel Core i5 9600K - anakart B365M-K Crucial Ballistix 3200 MHz 8x2 RAM + 500 GB WD Blue harddisk ve ViewSonic 2405 144 Hz super Gaming monitörlü sistemim var?
Kabloyu ve prizimi değiştirmeliyim yoksa sorun PSU'da mıdır? Her başlattığım gün oluyor ama yeniden başlattığımda PSU'dan koku gelmiyor. Cızırtı arada geliyor ve başlatırken geliyor, yardımcı olur musunuz?

İlk olarak bobinlerde sıkıntı olabilir diye düşünüyorum eğer takırtı gibi sesler geliyorsa bilgisayarı kapatıp PSU fanını elle döndür fan ses yapıyorsa sorun odur onun dışında forumlarda çok fazla tavsiye bulamazsın bol şans dilerim ☺☺☺

Bugün PSUya uzanan güç kablosunu değiştireceğim bide 6lı yeni priz aldım viko marka siyah bunlarla bir deniycem bakalım acaba akım giderken bi sıkıntı mı yaratıyor güç kablosunu da değiştiriyorum.Bakalım durum ne olcak düzelirse yazarım.
Sorun muhtemelen güç kablosunda akım giderken bi sıkıntı yaratıyor prizi değiştim ses birazda olsa azaldı sanırım güç kablosu değiştirmem gerekiyor 2-3 güne değiştireceğim bakalım

Son düzenleme:
Bugün PSUya uzanan güç kablosunu değiştireceğim bide 6lı yeni priz aldım viko marka siyah bunlarla bir deniycem bakalım acaba akım giderken bi sıkıntı mı yaratıyor güç kablosunu da değiştiriyorum.Bakalım durum ne olcak düzelirse yazarım.
Sorun muhtemelen güç kablosunda akım giderken bi sıkıntı yaratıyor prizi değiştim ses birazda olsa azaldı sanırım güç kablosu değiştirmem gerekiyor 2-3 güne değiştireceğim bakalım
Dostum konu eskidi bayağı, ama naptın kabloyu değiştirince geçti mi? Bende de bilgisayarı açınca 2 saniyeliğine czzz sesi gelip kesiliyordu kabloyu değiştirince düzeldi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı