PSU yanmış olabilir mi?

carved7P

Hectopat
Merhaba, Aliexpress'ten sipariş verdiğim PSU'm bugün elime ulaştı ve sistemime taktım. Fotoğrafı aşağıda. İlk başlarda hiçbir sorun yoktu, yaklaşık 5 saat sistem açık kaldı. Sonradan PUBG girdim ve bilgisayardan "boom" diye bir ses geldi ve sigorta attı. Bilgisayar tekrar açılmadı. 24 pinlik girişinden kısa devre yaparak baktığımda fanlar dönmedi. Eski PSU'mun ise fanları döndü. Benim anlamadığım bu PSU yandı mı? Yandıysa elektrikçiye gitsem tamir edebilir mi? Tamir edemezse bu sisteme nasıl bir güç kaynağı önerirsiniz? Ve son olarak o "booom" diye gelen ses anakarta zarar vermiş olabilir mi? Ekran kartımı da daha takmadım, ona zarar vermiş midir?

DSC_0268.jpg

Sistem özellikleri:
İşlemci: AMD FX6300
Ekran kartı: ASUS RX 580 4 GB
Anakart: MSI 760GM-P21
RAM: 2x8 GB 1333MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Belli ki patlamış. İnsanlar Hiper, Gamepower, Everest, Rampage vs. markalardan kaçarken sen 'dandik' PSU tercihini ileri boyutta yapmışsın. Bu parçanın kalitesiz olanı sistemindeki parçalara zarar verip maddi zarara uğratır. Umarım sadece kendisi gitmiştir.

PSU zarar görmüş görünüyor.

Yeni bir PSU alman daha iyi olur. eski PSU herhangi bir sorun yok ise onu takarak sistemi çalıştırmayı dene. böylece sorun var mı yok mu görmüş olursun.

Eski psu ve eski ekran kartımı taktım. İşlemci de ramlerde bir sorun görünmüyor ancak yeni ekran kartımı takmıyorum çünkü psu 250watt. Ekran kartıma zarar gelmis midir ya da anakarta?
PSU zarar görmüş görünüyor.

Yeni bir PSU alman daha iyi olur. eski PSU herhangi bir sorun yok ise onu takarak sistemi çalıştırmayı dene. böylece sorun var mı yok mu görmüş olursun.
i
Belli ki patlamış. İnsanlar Hiper, Gamepower, Everest, Rampage vs. markalardan kaçarken sen 'dandik' PSU tercihini ileri boyutta yapmışsın. Bu parçanın kalitesiz olanı sistemindeki parçalara zarar verip maddi zarara uğratır. Umarım sadece kendisi gitmiştir.
Hangi markayı ve bu sisteme kaç w önerirsiniz?
Bu nasıl bir cesaret arkadaş? Sorularına gelirsek, başka parçalara zarar vermiş olma ihtimali var. Umarım başka hiçbir parçaya zarar vermemiştir. Tamire gelirsek, sağlam haliyle bile kullanılmaması gereken bir ürün gibi duruyor. Tamir düşünmeyin, kaliteli bir PSU alın.
Cesaretim nereden geliyor? Fakirlikten ve öğrencilikten geliyor. 😊
Bu nasıl bir cesaret arkadaş? Sorularına gelirsek, başka parçalara zarar vermiş olma ihtimali var. Umarım başka hiçbir parçaya zarar vermemiştir. Tamire gelirsek, sağlam haliyle bile kullanılmaması gereken bir ürün gibi duruyor. Tamir düşünmeyin, kaliteli bir PSU alın.
Cesaretim nereden geliyor? Fakirlikten ve öğrencilikten geliyor. 😊
Kaliteli olarak hangi markayı ve bu sisteme kaç w lik bir PSU almam gerekir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı