PSU yetmediğinde ne olur?

MysticAutem

Hectopat
Merhaba bir PSU bir sisteme yetmediğinde ne olur, ekran ve sistem donar ve 2-3dk sonra restart mı atar, direk sistem kapanır mı veya başka bir şey mi olur?

Bunu sorma sebebim son zamanlarda disk kullanımı genelde %100'lerde olduğunda PC'nin ekranı sesi ve klavye mouse donuyor. Acaba bu PSU yetmezliğinden mi oluyor diye dedim.

Sistemim:
  • GT 1030 2 GB (1 yıllık)
  • 8 GB DDR3 RAM (1.5 yıllık)
  • i3-3220 işlemci (7.5 yıllık)
  • 1TB HDD ( 1 aylık)
  • 250W FSP Power Supply (7.5 yıllık)
  • H61H2-MV 2.0 anakart (7.5 yıllık)
Not: Hard diski sıfır bir harddiskle değiştirdim sonuç aynı, HDD kullanımı çok yüksek olduğunda yine PC çökebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yük altında yetmiyorsa sistem kapanır. Bence farklı bir RAM ile test yapın ilk olarak.

Sistem yüke girdiğinde fazla güç çekecektir. Çekeceği gücü PSU'nuz karşılayamaz ise sistem kapanacaktır.
Yük altında yetmiyorsa sistem kapanır. Bence farklı bir RAM ile test yapın ilk olarak.
Yük altına girerse kendini kapatır.
Sistem yüke girdiğinde kapanır.
PSU yetmezse sistem kendini kapatabilir.
Anladım kapanırda fakat, bazılarında sistemin donması oluyormu ? Bende disk kullanımı artınca sistem donup 2-3 dk sonra kapanıyor

Anladım kapanırda fakat, bazılarında sistemin donması oluyormu ? Bende disk kullanımı artınca sistem donup 2-3 dk sonra kapanıyor
Diskte arza varsa, sistem dosyalarını okuyamassa donma olur, psu ise bilgisayarı besleyemesse kendini korumaya alır gücü tamamen keser

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoda aklınızdaki soru işaretlerinin gideceğini düşünüyorum. Dediğiniz takılmaları SSD alarak yok edebileceğinizi düşünüyorum. İşletim sisteminiz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı