PSU'da 8 pin CPU güç kablosu yok

mar00n

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşa yeni bir sistem topladık. Parçalar bugün elimize geçti. Fakat anakartta 8 pin CPU girişi var, PSU'da 4 PİN var. Dönüştürcü almasak bir sıkıntı çıkar mı? Sistemi çalıştırmayı denemedik henüz.

İşlemci: AMD Athlon X4 950
Anakart: MSI A320M PRO-VD/S
RAM: Gskill Aegis 8 GB 2800 MHz DDR4
Ekran Kartı: ASUS Expedition GTX 1050 Tİ
Güç Kaynağı: High Power 400W +80 Plus
Kasa: PowerBoost Royal Serisi VK-G1002S

İşlemcinizin TDP değeri 65 watt. 4 pin connector bu güç gereksinimini fazlasıyla karşılayacaktır. Hatta rahatlıkla bir miktar overclock bile yapabilirsiniz. 8 pin takmanız hiçbir şey değiştirmeyecektir. Takmanızda da sakınca yoktur.
Hocam her yerde farklı bir şey yazıyor anlamadım valla. Her kafadan başka ses.

Hocam her yerde farklı bir şey yazıyor anlamadım valla. Her kafadan başka ses.
Bir önceki postumda nasıl yeteceğini açık bir şekilde belirttim. 4 pin connector'un nasıl yetmeyeceğine dair kanıtı olan varsa buyursun benimle tartışsın. 105 watt TDP değerli Pentium D işlemcilere bile 4 pin conenctor yeterli olurken 65 watt bir işlemci için 4 pin connector ile overclock bile yapılıyor.

Bir önceki postumda nasıl yeteceğini açık bir şekilde belirttim. 4 pin connector'un nasıl yetmeyeceğine dair kanıtı olan varsa buyursun benimle tartışsın. 105 watt TDP değerli Pentium D işlemcilere bile 4 pin conenctor yeterli olurken 65 watt bir işlemci için 4 pin connector ile overclock bile yapılıyor.
Peki 4 pin kablosunu 8 pin girişine takarken tam ortaya oturtmak lazım sanırım. Sağ ve solda boşluk kalacak dimi hocam? Yoksa farketmez mi?

Adsız.png

İki pin soketi birbirine birleşik olsa da herhangi birine takabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı