PSU'da bir koku var

Hani her saniye koklayabileceğim bir koku buna yanık deniyorsa evet kesinlikle yanık var.

Buna yanik degil siradan bir koku deniyor, o yuzden durmadan koklayabiliyorsun.

RM serisindeki kapasitorler falan muadillerine gore daha dusuk seviye, o yuzden koku biraz daha agir geliyor olabilir ama hala bir sorun yok.

Buna yanik degil siradan bir koku deniyor, o yuzden durmadan koklayabiliyorsun.

Rm serisindeki kapasitorler falan muadillerine gore daha dusuk seviye, o yuzden koku biraz daha agir geliyor olabilir ama hala bir sorun yok.

Hafiften kastım aynen sizin dediğiniz gibi hafif ama biraz ağır bir koku.

Corsair RM750 +80 Gold Plus sertifikalı ürünün bende 650W olanı mevcut. Bende sizin gibi ilk zamanlarda pis bir kokuyla karşılaşmıştım sonrasında bu koku dağıldı gitti.
Peki başka ne tür problem olabilir? Kablo veya içerisindeki bir entegrenin yanmış olma ihtimalleri üzerinde durmak gerekir diye düşünüyorum.

Corsair RM750 +80 Gold Plus sertifikalı ürünün bende 650W olanı mevcut. Bende sizin gibi ilk zamanlarda pis bir kokuyla karşılaşmıştım sonrasında bu koku dağıldı gitti.
Peki başka ne tür problem olabilir? Kablo veya içerisindeki bir entegrenin yanmış olma ihtimalleri üzerinde durmak gerekir diye düşünüyorum.

2 yıllık PSU belki kalmıştır diye düşünüyorum.

Yani sizin ayırt edebilmeniz lazım yeni alınan çoğu şeyde hafif koku olması gayet normaldir. Ancak net bir şekilde yanık kokusuyla ayırt edilebilir bir kokudur o.

Zamanında mangal yaparken yaktığımız zamanki gibi bir yanık olduğu zaman PSU'da da öyle bir iğrenç kokumu gelmesi geliyor net teşhis için eğer böyleyse o koku bu koku değil.

@DaTTeBayoTheFrog

@Sir Benjamin kasayı açıp yanık var mı diye bakacağım yoksa rahat etmeyeceğim. Fotoğrafları da size ileteceğim ama kasayı nasıl açacağım? Direkt kasayı açsam PSU'nun sağına soluna baksam anlaşılır mı yok da tüm kablolarını çıkarmam gerekli mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı