PSU'da genelde hangi parça patlar?

Parça kalitesi önemli, elektrik kesintisinde bilgisayarının güç kaynağı patladığı için Belediye'ye söven bir dayıya denk gelmiştim zamanında 😁

Kondansatör diye biliyorum. Büyük bir gürültü çıkarıyor ve evin, bazen de tüm apartmanın elektriğini kesebiliyor sigorta attırıp.

Arkadaşlar kötü psu kesin patlar mı ? Yani nasıl patlıyor yüksek akım gelirse mi ? veya patlarsa parçalara zarar veriyor mu ?

Kalitesiz olanını bilmiyorum, hiç patlayan güç kaynağı da görmedim. Gayet düz Dark marka (ucuz diyebiliriz) güç kaynağı kullanıyorum 3 seneyi aşkındır ne yıldırımlar, kesintiler, voltaj düşüp yükselmeleri gördü. Hala bekliyorum patlasın diye.

Arkadaşlar kötü psu kesin patlar mı ? Yani nasıl patlıyor yüksek akım gelirse mi ? veya patlarsa parçalara zarar veriyor mu ?
O biraz şans hacı bir akrabamın evine bir ara yıldırım düşmüştü bilgisayar ve televizyon ikisini de götürmüştü bilgisayarın sadece psu yanmıştı yeni psu ile değiştirdik kullandığı psu ise çok dandik sıradan bir 300 wattlık bir psu idi yani bilgisayarın psu haricinde hiçbir donanımı zarar görmemişti televizyon ise 40 inch lcd televizyondu onu da servise verdik aynı şekilde onunda besleme kartı değişti başka bir sıkıntı çıkmamıştı tabi her psu da böyle böyle olmayabilir dediğim gibi biraz şans işi

Geri
Yukarı