PSU'daki sarı kısım yandı

Surp

Yoctopat
Daha fazla  
Selamlar oncelikle, birkaç gundur PSU'dan cizirti sesleri ve yanik kokusu geliyordu basta cok fark etmedim ama bugün bakayim dedim PSU'nun icindeki sari kare tarzi bir şey yanmis gorunuyor. PSU markasi Thermaltake Versa T25 RGB tg 650W 80+.PSU degistirmem gerekir mi yoksa su sari zimbirtiyi mi degistirmem gerekir? Fotograf ektedir.

wegwgwegwegweg.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantisi varsa servise ver gitsin. Sanırım senin bobin yanmış gibi duruyor ama ısınıp üstündeki korumasınıda eritmiş olabilir garantisi yoksa elektronikçiler tamir edebilir 👍

Sag ol dostum. Peki neye dikkat etmem gerekir
Garantisi varsa servise ver gitsin. Sanırım senin bobin yanmış gibi duruyor ama ısınıp üstündeki korumasınıda eritmiş olabilir garantisi yoksa elektronikçiler tamir edebilir 👍
Ben bu psuyu nasil cikartirim yerinden pek bir bilgim yok bir suru kablo takili buna.

Sag ol dostum. Peki neye dikkat etmem gerekir.

Ben bu PSU'yu nasıl cikartirim yerinden pek bir bilgim yok bir suru kablo takili buna.

Bunun için YouTube'da takılman gerekecek biraz soketleri sökmen zor olabilir biraz zorlaman gerekebilir o yüzden panikleme birkaç video izle becerirsin kasadan sökmen için yıldız uçlu tornavida lazım.

Yanlışım var ise lütfen düzeltin o parça sanırım bir röle. Fotoğrafta pek belli olmuyor ama konumu ve boyutu röle olması ihtimalini arttırıyor. Görevi ise farklı olabilir ama genelde PSU arkasındaki on/off anahtarı bu röleyi tetikliyor. Yani off konumuna alınca PSU aktif olmaya devam edebilir eğer röle yanmış ise. Değiştirmesi basit ama bilginiz yok ise bence hiç bulaşmayın. Ayrıca o rölenin o şekilde yanması çok çok zor bir ihtimal.

Yanlışım var ise lütfen düzeltin o parça sanırım bir röle. Fotoğrafta pek belli olmuyor ama konumu ve boyutu röle olması ihtimalini arttırıyor. Görevi ise farklı olabilir ama genelde PSU arkasındaki on/off anahtarı bu röleyi tetikliyor. Yani off konumuna alınca PSU aktif olmaya devam edebilir eğer röle yanmış ise. Değiştirmesi basit ama bilginiz yok ise bence hiç bulaşmayın. Ayrıca o rölenin o şekilde yanması çok çok zor bir ihtimal.

Bende baktim ama bobin üzerinde bulunan koruma plastiklerine benzettim her türlü basit tamiri olan şeyler bilmeyen için bulmaca gibi geliyor :D

Bu röleyi nasil degistirebilirim?

Geri
Yukarı