PSU'dan gelen cızırtı

Yanık kokusu vb. duyduysanız böyle elektrik işlerinden anlayan birine götürün içini söksün baksın. Bir sıkıntı varsa götürün ama elektrikçiye garanti kapsamında olduğunu parçalara dikkat etmesini söyleyin. Ona göre garantiye verirsiniz. Bilgisayarı yük altında 1 2 saat boyunca çalıştırın deneyin.
Benim PSU'mdan yanık kokusu ve cızırtı gelmişti en son hiç ısınıp ısınmamasına bakmamıştım, bir gün oyun kurmak için açık bıraktım çok yüklü bir oyundu RAM işlemci disk kullanımı çok fazlaydı. Sabah kalktığımda güç düğmesine bastığımda açılmıyordu ve PSU bozuk çıktı garantiden 0'ını en yeni modelini gönderdiler.
Arkadaşın da dediği gibi içine açtıktan sonra garantisi devre dışı kalıyor hocam. Bi yanık kokusu v.s Allaha çok şükür gelmedi. Koku filan olmadı. Tek sıkıntı cızırtı işte. Ve ben çok ittirdiğimden dolayı temassızlık oldu da mı öyle pc açılmadı yoksa yeterli elektriği veremedi de mi açılıp kapandı veya ekran gelmedi bilmiyorum. Saçma geliyor fakat psu kablosunu çıkartıp takınca o sorunların hepsi gitti.
@GerginGörünüşlüAdam

O PSU'nun içi açıldıktan sonra garanti kapsamından çıkar. Dikkat etmesini söylesen ne fayda ? :)

@dopeboy

Diğer PSU ile sistemini denemende fayda var. Sisteminin parçalarını yazar mısın ve 550W olan hangi PSU?
Hocam 550W coller master power vardı fakat o yandı. Bi önceki bilgisayarımda kullanıyordum. Geriye sadece kablosu kaldı.
Arkadaşın da dediği gibi içine açtıktan sonra garantisi devre dışı kalıyor hocam. Bi yanık kokusu v.s Allaha çok şükür gelmedi. Koku filan olmadı. Tek sıkıntı cızırtı işte. Ve ben çok ittirdiğimden dolayı temassızlık oldu da mı öyle pc açılmadı yoksa yeterli elektriği veremedi de mi açılıp kapandı veya ekran gelmedi bilmiyorum. Saçma geliyor fakat psu kablosunu çıkartıp takınca o sorunların hepsi gitti.

Hocam 550W coller master power vardı fakat o yandı. Bi önceki bilgisayarımda kullanıyordum. Geriye sadece kablosu kaldı. Şuanda da ufak ufak cızırtılar var fakat uzaktan duyulmuyor. Kulağı dayadığımda duyuluyor. Eskiden taaa odaya girdiğimde duyulurdu şimdi baya azaldı fakat kesinlikle güç kablosundan. Çünkü az önce biraz ittirdim ses kesildi elimi çektim hafif hafif cızırtı devam ediyor. Acaba direk uğraşmadan garantisi de hazır devam ediyor, garantiye mi göndersem acaba?

PSU içi açıldığında garantiden çıktığını bilmiyordum. Ozaman direkt garantiye gönder bence garanti iş.

Şuanda Allahıma şükürler olsun ki bi sorun sıkıntı yok. Böyle diyorum çünkü geçmişte başım çok yandı. Şuanda şükrediyorum sorun sıkıntı olmadığı için. Ama garantisi bitmeden kesinlikle güç kaynağını ve kablosunu garantiye göndereceğim. Belki olurda sıfırını gönderirler. Bazılarına öyle yapmışlar, sıfır göndermişler.

Geri
Yukarı