PSU'dan gelen cızırtı sesi

barbarossa324

Decapat
Frisby Venom FC-9270G 650W marka kasamın PSU'su yaklaşık iki hafta önce yandı. Garantiye gidip geldikten sonra cızırtı sesi geliyor. Bilgisayarı ilk açtığımda gelmiyor. 15-20 dakika normal kullanımdan sonra gelmeye başlıyor ve artık kesilmiyor. Garantiden önce böyle bir durum yoktu. Sebebi ne olabilir?

Sorun çıkaran PSU markası Frisby olması hiç şaşırtmadı garantiye tekrar gönderin onların hatası büyük ihtimalle.

Power kablosundan olabilir mi ?

Bastırdım bir geçiyor bir geçmiyor tuhaf bir şey oldu. Ses çıkarmazken bastım ses çıkarttı bastırınca sonra geçti. Değişik bir durum oldu yani. :)
Aynısı benim güç kaynağımda da var değişik bir durum artık kafama takmıyorum herhalde fan dan geliyor.

Frisby gibi Çin işi bir PSU için gayet normal. Mümkünse Corsair, Cooler Master gibi daha kaliteli ve bilindik markalara yönelin. Ya da sistemin yanmasını bekleyebilirsin :D.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı