PSU'dan gelen koku

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar bugün sabah bilgisayarımı çalıştırmak isteyince fanlar 1sn dönüp bilgisayar hemen kapanıyordu sonrasında Power'a birkaç defa bastım ve sorun yoktu daha sonra bir daha denemek için arka arkaya 4 kez falan basınca PSU'dan koku geldi, sistem daha 1 aylık, sizc le PSU yandıysa diğer parçalara zarar vermiş midir? Ayrıca PSU yandı ise ben PSU'yu kasa ile birlikte almıştım garantiye nasıl göndereceğim?

Sistemim: Ryzen 3 1200 AF - MSI A320M'a Pro Max - G.Skill Ripjaws 8 GB DDR4 3000MHz - Zotac 9500GT - Aerocool Tomahawk-A 400W VX Plus

PSU yandıysa bile anakart kendini korumaya alıp diğer parçalara dengesiz güç gitmesini engellemiştir diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle sadece güç kaynağından oldun.

Hocam prizden çek kontrol et hala keskin yanık kokusu var mı? Eğer yanık kokusu varsa firma ile iletişime geç. Bu sistemle bile yanacak PSU'nun çok kalitesiz olması lazım.

Parçalarına zarar verdiğini düşünmüyorum, PSU arızalarında aşırı yüksek voltaj oluşmamışsa (trafoya yıldırım düşmesi gibi) çoğunlukla yalnızca kendilerini bozarlar.

Sistemi komple aldıysan, aldığın yere kasa halinde göndermeni öneririm daha iyi bir hasar tespiti ve değişim için.

Parçalarına zarar verdiğini düşünmüyorum, PSU arızalarında aşırı yüksek voltaj oluşmamışsa (trafoya yıldırım düşmesi gibi) çoğunlukla yalnızca kendilerini bozarlar.

Sistemi komple aldıysan, aldığın yere kasa halinde göndermeni öneririm daha iyi bir hasar tespiti ve değişim için.

Hocam dün akşam hiçbir sorun yoktu sabah açmak için Power tuşuna bastığımda fanlar 1 saniye dönüp sistem geri kapanıyordu bence güç az geldiği için oldu yani öyle düşünüyorum inşallah öyledir.

Sistemi komple almadım fakat PSU kasa ile gelmişti şimdi diğer parçaları çıkartıp mı göndermeliyim, sistemi komple göndersem sorun olur mu?

Satıcınla konuşmalısın bence. Sistem toplama ve garantili ise açıp bakarsan PSU'nun garantisi gider.
Hocam dün akşam hiçbir sorun yoktu sabah açmak için Power tuşuna bastığımda fanlar 1 saniye dönüp sistem geri kapanıyordu bence güç az geldiği için oldu yani öyle düşünüyorum inşallah öyledir.

Sistemi komple almadım fakat PSU kasa ile gelmişti şimdi diğer parçaları çıkartıp mı göndermeliyim, sistemi komple göndersem sorun olur mu?
Watt yetmemiş olabilir. :)

%99 PSU kendisini bozdu fakat, ben tüm parçaların sağlığından emin olunması için söyledim. Tabii yalnızca güç kaynağını da gönderebilirsin.

Geri
Yukarı