Xigmatek shogun 750W PSU'dan gelen koku

challion

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, son birkaç gündür bir sorunla karşılaşıyorum. Aslında tam sorun denemez zira bilgisayar düzgün bir şekilde çalışıyor. Hiçbir sorun yok. Donma, kapanma vs olmadı ama bir yanık kokusu var. Kokunun kaynağını anlamaya çalıştığımda çok yüksek ihtimal PSU'dan geldiğini tespit ettim. Kasaya dokunduğumda ısı normaldi. Herhangi bir dumanda yok. Gün boyu bilgisayarı kullanıyorum ve düzenli bir şekilde bilgisayar açıkken sürekli de bu koku gelmiyor. Endişelenmem gerekir mi? Hiç kapanma, donma, yüksek ısı, ses vs olmadığından kullanmaya devam ediyorum ama endişeleniyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.
Kullandığım PSU: Xigmatek shogun g serisi 80 Plus Gold 750 watt.
Kasam: Corsair Carbide serisi Spec Delta 80 Plus.
Anakartım: ASUS Prime X570-P

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, son birkaç gündür bir sorunla karşılaşıyorum. Aslında tam sorun denemez zira bilgisayar düzgün bir şekilde çalışıyor. Hiçbir sorun yok. Donma, kapanma vs olmadı ama bir yanık kokusu var. Kokunun kaynağını anlamaya çalıştığımda çok yüksek ihtimal PSU'dan geldiğini tespit ettim. Kasaya dokunduğumda ısı normaldi. Herhangi bir dumanda yok. Gün boyu bilgisayarı kullanıyorum ve düzenli bir şekilde bilgisayar açıkken sürekli de bu koku gelmiyor. Endişelenmem gerekir mi? Hiç kapanma, donma, yüksek ısı, ses vs olmadığından kullanmaya devam ediyorum ama endişeleniyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.
Kullandığım PSU: Xigmatek shogun g serisi 80 Plus Gold 750 watt.
Kasam: Corsair Carbide serisi Spec Delta 80 Plus.
Anakartım: ASUS Prime X570-P

Öncellikle sorunun nereden geldiğini anlamamız gerekiyor buradada sizin tahminlerinize göre hareket ediyoruz ortada bir yanık kokusu var diyorsunuz içerde her çalıştırdığınızda bir şeyler zarar görecek size tavsiyem bir garantiye gönderin PSU yamarsa direk sistem kökten gider.

Artı -1 Eksi
Bu öğlen saatleri itibariyle PSU'm hakkı rahmetine kavuşmuştur. Benzer problemlerle karşılaşan olursa bu ve buna benzer sonuçlara hazırlıklı olmasını tavsiye ederim.

Yok çok şükür şimdilik bir sıkıntı yok. Kasayı aldığım zaman içinden çıkan yedekte beklettiğim PSU'yu taktım. Şu an düzgün bir şekilde kullanıyorum.

Konuyu hortlatıyorum kusura bakmayın bende aynı PSU aynı sorunlar olmuştu sistem düzün çalışıyor sıcaklık değerleri norma kapanma reset mavi ekran sorunu yoktu ben 2019 yılında almıştım 10 Mart 2014 yılı itibari ile yanık kokusu ve fanın yüksek devirde çalışması sistemi kapatıp yeni PSU alacağım konu oluşturdum.

20240311_200212.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı