PSU'dan gelen motor sesi

Arfyuri

Hectopat
Daha fazla  
2-3 ay önce aldığım Rampage RMP500 80P PSU'dan aynı motor sesi gibi ses çıkmaya başladı. Sorun fandandır diye düşündüm ve garantiye götürdüm ama sorun yok dediler. Bu arada bilgisayara vurunca düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'dan geldiğine emin misin? Kasanın içini görebileceğin şekilde sök bi çalıştır. Başka bir parça temas ediyor olabilir fana. Bu arada bilgisayara vurmak da pek sağlıklı değil :)

Böyle kalitesiz markaların ürünlerini tercih ederken bunları da göze almak gerekiyor. Kalıcı bir çözüm bulabileceğinizi zannetmiyorum. Bütçe oluşturup kaliteli bir PSU satın almanızı öneririm.

Sorun fandan kaynaklıymış şu an tamamen durdu artık çalışmıyor. Bir de içinden tüpün gaz kaçırma gibi ses geliyor. Corsair vs450 almayı düşünüyorum başka bir PSU öneriniz var mı?
Böyle kalitesiz markaların ürünlerini tercih ederken bunları da göze almak gerekiyor. Kalıcı bir çözüm bulabileceğinizi zannetmiyorum. Bütçe oluşturup kaliteli bir PSU satın almanızı öneririm.
Bende öyle düşünüyorum. Corsair vs450 düşünüyorum ama başka öneriniz varsa 350tl sınırım var.

Eğer VS450'nin eski versiyonundan alırsanız, yine aynı fan sesi ile baş başa kalırsınız. 🙂 Ama yeni versiyonunda öyle bir sorun yok. Alırken satıcıya sorabilirsiniz veya kendiniz detaylarına bakabilirsiniz.

Sisteminizdeki parçaları yazarsanız ona göre PSU önerebiliriz.
İ3 2100
Gt1030
8gb Ram
2 tane 500 GB 7200 rpm harddisk
Eğer VS450'nin eski versiyonundan alırsanız, yine aynı fan sesi ile baş başa kalırsınız. 🙂 Ama yeni versiyonunda öyle bir sorun yok. Alırken satıcıya sorabilirsiniz veya kendiniz detaylarına bakabilirsiniz.
Şu an vatanda satılan modeller yeni mi? Yeniyse almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı