PSU'dan gelen ses nedir?

XakoR

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X
Gigabyte B550M DS3H
ASUS TUF Gaming RTX 3080
G.Skill Trident Z 16(8x2)GB 3200MHz DDR4
Kingston NV2 1TB 3500/2100 M.2 SSD
Cooler Master Masterliquid ML240L
NZXT C750 750W 80+ Bronze
Dark Guardian Kasa

Asus XG249CM 23.8" 270hz 1ms
Asus VG248QE 24" 144Hz 1ms
Logitech G Pro X
Logitech G Pro TKL
Lamzu Atlantis OG PRO v2
Geçenlerde bilgisayarı sildim güzelce. Bir şeyini sökmedim sadece kabloları çıkarıp sildim ve tekrar yerine koydum 10 dakika falan sürdü işlem. Bir çalıştırdım böyle bir ses geliyor. Güç kaynağından geldiğini tespit ettim. Yüksek güç tükettiği zaman geliyor. Güç kaynağının fanlarında sorun var sanırım? Garantiye yollamalı mıyım? 6 ay oldu ürünü alalı. Bu nedir sizce?
Ürün: NZXT C750 750W +80 PSU.

İnternette buldum bu videoyu. Bana ait değil.
Örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geçenlerde bilgisayarı sildim güzelce. Bir şeyini sökmedim sadece kabloları çıkarıp sildim ve tekrar yerine koydum 10 dakika falan sürdü işlem. Bir çalıştırdım böyle bir ses geliyor. Güç kaynağından geldiğini tespit ettim. Yüksek güç tükettiği zaman geliyor. Güç kaynağının fanlarında sorun var sanırım? Garantiye yollamalı mıyım? 6 ay oldu ürünü alalı. Bu nedir sizce?

İnternette buldum bu videoyu. Bana ait değil.
Örnek video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet yüksek ihtimalle fan'a bir şey kaçmıştır. Garantiye yollarsan kullanıcı hatası denip geri gönderilir. Fan üzerinden gözle görülür bir şey olup olmadığını kontrol et.

internette buldum bu videoyu. Bana ait değil.
Örnek video:

Dostun maalesef kondansatörlerin kötü ruh hayaleti PSU'nu ele geçirmiş :)
Bu sesler gayet normal, trafo tarzı aletterden böyle sesler gelir.

Son düzenleme:

internette buldum bu videoyu. Bana ait değil.
Örnek video:

Uğultu tarzında geliyorsa PSU'nun kasaya bağladığınız vidalarını gevşetebilirsiniz veya gevşekse sıkabilirsiniz. Birkaç deneme yanılma yoluyla uğultu sesi çözülebilir. Bazen masadan da kaynaklı olabiliyor.
Sorun çözülmezse garantiye göndermen daha faydalı olacaktır.

Evet yüksek ihtimalle fan'a bir şey kaçmıştır. Garantiye yollarsan kullanıcı hatası denip geri gönderilir. Fan üzerinden gözle görülür bir şey olup olmadığını kontrol et.
Tamamdır kontrol edeceğim.
Dostun maalesef kondansatörlerin kötü ruh hayaleti PSU'nu ele geçirmiş :)
Bu sesler gayet normal, trafo tarzı aletterden böyle sesler gelir.
Normalde gelmiyordu hocam. Böyle sesler gelmesi bence normal değil sonuçta ucuz bir ürün de almadım sırf ses gelmesin, garantisi iyi olsun diye.
Uğultu tarzında geliyorsa PSU'nun kasaya bağladığınız vidalarını gevşetebilirsiniz veya gevşekse sıkabilirsiniz. Birkaç deneme yanılma yoluyla uğultu sesi çözülebilir. Bazen masadan da kaynaklı olabiliyor.
Sorun çözülmezse garantiye göndermen daha faydalı olacaktır.
Tamamdır deneyeceğim teşekkürler.

"bir şeyini sökmedim sadece kabloları çıkarıp sildim ve tekrar yerine koydum 10 dakika falan sürdü işlem." burada bir şey yazmışım hocam tekrar okumanızı öneririm. Ayrıyeten 6 ay az bir süre değil leş gibi toz çıktı bilgisayarın içinden.

Tamamdır kontrol edeceğim.

Normalde gelmiyordu hocam. Böyle sesler gelmesi bence normal değil sonuçta ucuz bir ürün de almadım sırf ses gelmesin, garantisi iyi olsun diye.

Tabi garantisi varsa gönder. Ama genelde ses gelir yani.

Tabi garantisi varsa gönder. Ama genelde ses gelir yani.
Göndermeden size bir danışayım dedim. İlla ki yaşayan vardır. Biraz bekleyeceğim. Zaten haftaya düzen değiştireceğim rahatça söküp bol vakitte bakarım. Belki de kasayı yerine geri koyarken sert koymuşumdur iç vidalardan birisi gevşemiştir kim bilir.
Korkum PSU 'ya zarar mı verdiğim yönündeydi, herhalde böyle sesler olabiliyormuş. Ama moralimi acayip bozdu. Kafamda kulaklık yokken bu ses çekilmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı