PSU'dan gelen ses

• Konuyu başlatan atR8
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 490

atR8

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhaba öncelikle. Bilgisayarımı temizleyecektim önceden de temizlemiştim birkaç kez. Fön makinesını soğuk moda getirdim. Üflemeye başladı elimden geldiği kadar fanları tuttum. Neyse temizledikten sonra getirdim bağladım açtım ve kasa fanlarından ses geldi. Yanlış yere taktım diye şüphelendim ama yanlış yere takmamıştım. Takır tukur fan sesi geliyordu. Bilgisayarı kapattım açtım, fan sesleri gitti lakin monitöre klavyeye fareye elektrik gelmedi. PC çalışıyordu, sonra gelmediği için bilgisayarı yeniden başlattım. Bu sefer PC açıldı lakin yeniden başlattı. RAM'i yanlış taktım diye şüphelendim. Taktım çıkardım sorun düzeldi. Açtığımda PSU'dan cızırtı sesi geliyordu. Akşama kadar devam etti. Akşam bir kasayı çıkardım altına falan baktım sonra koydum ve cızırtı gitti. Bu sorunlar neden oldu veya sonrasında sorunlar neden düzeldi bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

Ses buna benzer ya da aynı ses miydi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses buna benzer ya da aynı ses miydi:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses buna benzer ama biraz daha azdı lakin şöyle sabah temizledikten sonra ben PSU'nun orada kablolarla biraz oynadım. Ondan sonra o tız sesi gelmeye başladı. Akşam bir kasayı açtım kontrol ettim. Sonra çalıştırdım gitti. Benim merak ettiğim sabah varken akşam niye gitti? Ne oldu da çözüldü? Şu an bir sorun yok. Lakin nasıl düzlediğini merak ediyorum.

Çöpe at yenisini al PSU işi tehlikelidir tüm bilgisayarı hatta evi patlatırsın.

Hocam PSU da sorun yok şu an. Sabah temizlediğimde o dediğim ses çıkmaya başladı kablolarla oynamıştım akşam bir toplaradım baktım içine sonra düzeldi benim merak ettiğim neden düzeldiği bir de şöyle anlatayım sabah açarken kasanın fanı PSU'nun değil kasanın fanı tak tuk ses çıkardı kapattım hemen kasayı kontrol ettim fanı yanlış yere takmışım o düzeldi onun sebebi var lakin PSU ne olduda öyle ses çıkarmaya başladı ne olduda düzeldi ben biraz takıntılıyım yardımcı olabilecek varsa Discord adresimi verebilirim.
PSU marka model nedir?

Hocam Frisby'nin Venom kasasındaydı 650W 80Plus Bronze'dı galiba ama benim merak ettiğim şu şu an hiçbir sorun yok ne oldu da kendiliğinden düzeldi onu merak ediyorum.

Geri
Yukarı