PSU'dan Gelen Ses

ciikolove

Decapat
2 Gün önce CS:GO girerken sistemim piksel piksel görüntü verdi. Ekran kartim su an görüntü vermiyor, anakarttan kullaniyorum ama su an bir sikintim daha var, PSU'dan bu sesin gelmesi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı içindeki kondansatörlerden veya sigortadan veya bir başka parçada arıza var gibi bu ses geldiğinde her an güç kaynağının bozulma riski var.
Garantisi varsa gönderin. Yoksa yenisini almak için araştırmaya başlayın.
Ama şunu unutmayın. Fabrika çıkışlı olarak bu ses olabilir. Yani bazı devre bileşenleri bu sesi çıkarabiliyor. Mesela telefonların şarj aletleri. Belki fark eden olmuştur bazılarından tıpkı bu ses gibi ses gelir prize takılı olduğunda ama bazılarında gelmez. Önemli olan bu sesin ekran kartının arızalanmadan önce çıkıp çıkmaması.

Fan motoru toz sebebiyle rahat dönmüyor olabilir. Ya da en basitinden Coil Whine olmuştur. Merak etme Coil Whine yani bobin ağlaması bende de mevcut. Ses harici donanımsal bir sıkıntı yaratmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı