PSU'dan gelen uçak sesi

M.Arda Solmaz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar, birkaç gün önce ekran kartı birdenbire ısınmaya başladı ve fan devri birden arttı diye konu açmıştım ve rahatsız edici bir ses geliyor diye belirtmiştim, fakat dün gece fark ettim ki o ses PSU'dan geliyor. PSU mayıs ayında almıştım çok memnundum gram ses yoktu, fakat şu son 2 ay PC yükteyken hafif titreme sesi geliyordu fakat çok rahatsız edici olmadığı için üstüne düşmedim. Ama şu son 10 gündür bu ses var ve çok rahatsız ediyor. Aşağıya video bıraktım. Videoda ekran kartı %100 yükte Witcher 3 oynarken ki hali PC'nin. Fanlara yaklaştırdığımda görüldüğü gibi haliyle rüzgar sesi geliyor fakat PSU ya yaklaştırdığımda çok korkunç bir ses geliyor.

Videoda PSU'nun sesi daha iyi duyulsun diye ekran kartının fanlarını %25'e çektim ama %70'i geçmedikten sonra ekran kartım ses yapmıyor zaten sessiz çalışıyor. Şimdi size sorum ben bu PSU ya ne yapayım? Nasıl test edebilirim? OCCT indirdim ama bir şey anlamadım. Bir de bu ekran kartının ısınması PSU ya bağlı olabilir mi? Çünkü daha öncelerde Full yükte %39 fan hızıyla Max 68-70 derece çalışan ekran kartı şimdi %57 fan hızında 72-74 derece çalışıyor Full yükte.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Garantiye gönderin, PSU'nun içini açmak oldukça tehlikelidir ve garanti dışı bırakacaktır ürününüzü sakın denemeyin. PSU'da bir sıkıntı var crash da veriyor zaten.
2-3 kere açtım sıkıntı çıkmadı.

Garantiye gönderin, PSU'nun içini açmak oldukça tehlikelidir ve garanti dışı bırakacaktır ürününüzü sakın denemeyin. PSU'da bir sıkıntı var crash da veriyor zaten.

Bu cevabı PSU'yu açıp temizledikten sonra görmek çok tatlı oldu, gerçekten. Crashed yazması çok mu tehlikeli? Ürünü açarken civatanın üstünde garanti sertifikası gibi küçük yapışkanlı kağıt yapıştırmışlar onu sökmeden ortasını hafif delip civatayı söktüm, sonra işim bittikten sonra geri taktım. Açıldığı anlaşılır fakat garanti bozacağını belli eden kağıt net bir şekilde belli.
2-3 kere açtım sıkıntı çıkmadı.

Garantiye gönderdiniz mi o kadar açtıktan sonra? Bir şey yapmazsanız zaten sıkıntı çıkmaz.

İçini açmadan önce 2 saniyede crash veriyordu, şimdi 3 saniyede veriyor. İlerleme var :). Şaka maka bu crash demesi çok tehlikeli mi?

Kağıt yırtılmadıysa mantıken garanti dışı kalmaz.

Kağıt yırtıldı, şöyle yırtıldı kağıt civatanın üstündeydi ben direk ortasını delip civatayı açtım. Sonra geri taktım. Hem kağıt belli oluyor fakat ortası artık delik civatanın yıldız kısmı görünüyor.

Kağıt yırtıldı, şöyle yırtıldı kağıt civatanın üstündeydi ben direk ortasını delip civatayı açtım. Sonra geri taktım. Hem kağıt belli oluyor fakat ortası artık delik civatanın yıldız kısmı görünüyor.
Keşke ısıtıp zarar vermeyerek söküp, daha sonra geri taksaydınız. Büyük ihtimalle garanti dışı kaldı güç kaynağınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı