PSU'dan koku geldikten sonra sistem açılmıyor

Victoria Louise

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (Zalman Optima II Soğutucu) / Ekran Kartı: XFX MERC RX 6750 XT / Bellek: 4x8 32 GB DDR4 2866 MHz / Güç Kaynağı: 850W MSI MPG A850GF / Anakart: ASUS ROG STRIX B350-F / Kasa: Sharkoon TG5 / Klavye: Akko 3098 Neon Creamy Yellow Switch / Fare: Glorious Model D Wireless / Kulaklık: Sennheiser HD560S + Boya M1DM Mikrofon / Monitör: LG GN650B
Meslek
Çevirmen
Profil Kapağı
1525871261
Dün yeni aldığım ekran kartını takmak için hazırlık yapıyordum, kasamda mevcut 250W PSU ile diğer kasadaki 300W PSU'yu değiştirmek istedim. Tüm bağlantıları yaptıktan sonra (ekran kartını takmamıştım henüz) sistemi başlattım fakat PSU'dan bir plastik yanık kokusu geldi, hemen bağlantıları kestim ve eski PSU'yu takarak sistemi ilk haline çevirdim. Bu halinde başlatmaya çalıştığımda görüntü alamadım. Sistemimi ve denediğim yöntemleri aşağıda belirttim, sizce sorun ne?

• İşlemci : i3-3240
  • RAM : 8 GB (4X2) DDR3 1333MHz
  • Ekran Kartı : AMD HD8350
  • İşletim Sistemi : Windows 10 Pro - 64 Bit
  • Anakart : ECS H61H2-MV
Denediklerim:
  • CMOS Reset
  • BIOS Pilini Çıkarmak
  • RAM slotlarını değiştirmek
  • Ekran bağlantı kablosunu (VGA) değiştirmek
  • Ekranı anakarta bağlamak
Şunu da belirteyim, dün yeni ekran kartımı denemek amaçlı arkadaşın sistemine taktım ve RAM'lerimi de onun sisteminde denedim. İlk açtığımda onda da aynı koku oldu ve RAM'leri çıkarınca normal bir şekilde başladı (kendi RAM'lerimi). Sorun RAM'lerde diye düşünüyorum benim RAM'lerim 1333MHz sizce arkadaşın 1600 MHz RAM'lerini sistemime takıp deneyeyim mi? Casper Nirvana modellerinde bulunan o güç LED'i de yanmıyor bu arada.

Dipnot: PSU'yu aldığım kasada bulunan tek modül 2GB DDR3 1333MHz RAM'i tek başına taktım sisteme ama bir şey değişmedi.

Son düzenleme:
Konu içeriğini de okusaydınız keşke. O PSU'yu kullanmıyorum, 350W başka bir PSU taktım sisteme ve sorunsuz gözüküyor pratikte ama görüntü yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı