PSU'dan ötürü darboğaz yaşanır mı?

Yaşanır diyenlere bakma eğer güç kaynağı düşük olursa sistem başlamayacaktır. Güncel ekran kartlarında güç yetersizliği için koruma var. Görüntü vermeyecektir.

Peki otomatik olarak çekirdek hızını ayarlayan teknolojiler var. Bunlar güç için enerji kullanmak zorunda çıkabildiği en yüksek güce çıkamıyorsa hiç mi çalışmamayı tercih eder?

Dostlar, APE-1100F (A/PFC)(QR135) İsimli bir PSU kullanıyorum. 1000W'lık bir PSU ve sessiz çalışıyor. Şuanda ekranda bozulmalar, droplar, mavi ekran, ekranın farklı renkte donuk kalması, gibi sorunlar yaşamaktayım ve ileridede ekran kartı değiştirmeyi düşünüyorum. GTX 1660'a geçeceğim. Ama bu PSU'nun bu kartı besleyip beslememe düşüncesi içersindeyim. Verimliliğini bilmiyorum yani.

Bende bu konuyu açtım çoğu kişi Game Power PSU kullandığım için GPU kullanımın düşüyor dedi RAM'ları mı 2x8 yaptım sorun ortadan kalktı nerede o PSU kullanımı düşürür diyen sivri akıllı kardeşlerim?

Dostlar, APE-1100F (A/PFC)(QR135) İsimli bir PSU kullanıyorum. 1000W'lık bir PSU ve sessiz çalışıyor. Şuanda ekranda bozulmalar, droplar, mavi ekran, ekranın farklı renkte donuk kalması, gibi sorunlar yaşamaktayım ve ileridede ekran kartı değiştirmeyi düşünüyorum. GTX 1660'a geçeceğim. Ama bu PSU'nun bu kartı besleyip beslememe düşüncesi içersindeyim. Verimliliğini bilmiyorum yani.
Markası nedir?

Dostlar, APE-1100F (A/PFC)(QR135) isimli bir PSU kullanıyorum. 1000W'lık bir PSU ve sessiz çalışıyor. Şu anda ekranda bozulmalar, droplar, mavi ekran, ekranın farklı renkte donuk kalması, gibi sorunlar yaşamaktayım ve ileridede ekran kartı değiştirmeyi düşünüyorum. GTX 1660'a geçeceğim. Ama bu PSU'nun bu kartı besleyip beslememe düşüncesi içersindeyim. Verimliliğini bilmiyorum yani.

12V kanalindan 400W üzeri bir guc sağlayabiliyorsa besler.

1000 W ise her türlü (başka bir şey yazmak istedim ama :D) yetecektir. GTX1660 çok güç tüketen bir ekran kartı değil. PSU zorlanmazsa verimliliğin çok ön plana çıkacağını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı