PSU'dan patlama sesi geldi

Woltorb93

Kilopat
Daha fazla  
İlk defa başıma geliyor. Havalar ısınması sebebiyle kasanın sol cam bölümünü açmıştım. Cyberpunk oynuyordum. Sıcaklıklara bakayım dedim GPU 63 derecelerde normaldi, işlemci biraz ısınıyordu 68 69 derecelerdeydi. Şöyle elimi ekran kartının oldugu yere uzanayım derken paat diye ses geldi :D. Bilgisayar kapanmadı oyun da devam ediyordu. Ben ne olur ne olmaz hemen kapadım prizi çektim. Güç kaynağı bölümünden koku geliyordu diğer yerlere tam anlayamadım. Koku zaten odanın her yerini kapladı burnumdan da kokusu halen gitmiyor nasıl bir kokuysa :D. Patlayan PSU 1000W FSP Hydro MX 80+. Eski 650W'lık PSU vardı onu taktım diğer parçalarda sıkıntı var mı kontrol edeyim diye şu anlık bir sorun görünmüyor gibi. Oyun falan açtım eskisi gibi. Gerçi patlayan PSU da patladıktan sonra bile bilgisayar kapanmamıştı. Oyunu oynamaya devam edebiliyordum. Sıkıntı nerededir, ne yapmam gerekiyor sizce var mı böyle bir şey başına gelen?

Güç kaynağının içini açıp kontrol edin. Patlama olduysa illa bir iz bırakmıştır.

Zekeriya yapıcıoğl- öhm öhm, hocam kapasitör patlamış olabilir PSU garantisi varsa gönderin yoksa açıp kontrol edin.

Zekeriya yapıcıoğl- öhm öhm, hocam kapasitör patlamış olabilir PSU garantisi varsa gönderin yoksa açıp kontrol edin.
1686092328084.png

Ankara Caddesi.

Geri
Yukarı