PSU'dan yanık plastik kokusu geliyor

Buğra Kuş

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, dün odayı bir koku sardı sanki. Yanık plastik kokusu gibi bir koku, öncelikle PC'yi kapattım ve kablolardan şüphelendim. Monitör ve kasanın güç kablolarına bakınca bir sıkıntı görünmüyordu. Tertemizdi, sonra güç kablolarının bağlı olduğu çoklu prizin kablosundan şüphelendim ve kablosunu değiştirdim çünkü koku sanki naylon veya plastik kokusu gibi bir kokuydu. Bu yüzden sürekli kablolardan şüphelendim ama kabloları değiştirememe rağmen koku devam edince PSU'dan geldiğini fark etmem çok zaman almadı. Açtım içini baktım, anlamadığım için bir teşhis koyamadım. Temizliğini yapabildim, sadece anlayan insanlardan yardım bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'dan geldiğine emin iseniz sisteminize uygun bir güçte yeni bir PSU alabilirsiniz.

Büyük ihtimalle PSU'nun kondansatörlerinde şişme veya patlama olmuş yeni bir PSU bakmaya başlayın eski PSU'yu kullanmayın büyük sorunlar teşkil edebilir.

PSU'yu açma sakın büyük ihtimal içinde ki kablolardan biri yüksek ısıdan zarar görmüş olabilir.

Yeni bir PSU al veya çevrede elektronikçi varsa bir göster ama şahsen uğraşmadan bir PSU alır geçerim.

PSU'yu açma sakın büyük ihtimal içinde ki kablolardan biri yüksek ısıdan zarar görmüş olabilir.

Yeni bir PSU al veya çevrede elektronikçi varsa bir göster ama şahsen uğraşmadan bir PSU alır geçerim.

Adamın da bütçesi önemli parası yoksa mecbur tamir edip kullanacak kaçarı yok sonra da değiştirir gerekirse.

Şu anda PSU'nun hali görsellerdeki şekilde. Galiba şu an bütçeden dolayı tamire götüreceğim. Lakin olası bir PSU değişiminde önerdiğiniz marka ve modeller nelerdir beni de bilgilenendirir misiniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20220301_153912.jpg
    IMG_20220301_153912.jpg
    150 KB · Görüntüleme: 232
  • IMG_20220301_153919.jpg
    IMG_20220301_153919.jpg
    167,4 KB · Görüntüleme: 167
Şu anda PSU'nun hali görsellerdeki şekilde. Galiba şu an bütçeden dolayı tamire götüreceğim. Lakin olası bir PSU değişiminde önerdiğiniz marka ve modeller nelerdir beni de bilgilenendirir misiniz?

Bildiğim kadarıyla kaliteli bir seri.

Kırmızı daire içine aldığım kondansatör şişmiş. Ve alttaki jelatinde de kondansatör ün olduğu civarlarda da erime gördüm sanırsam bir bakır tel erimiş, tamir yerine belirttiğiniz PSU'dan almak zorundayım sanırım yardımcı olan herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG_20220301_172347.jpg
    IMG_20220301_172347.jpg
    182,2 KB · Görüntüleme: 273

Yeni konular

Geri
Yukarı