PSU'den gelen kablo HDD yuvasına erişmiyor

Cat.dlx

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ben şu anda 240 GB'lik bir SSD ile sistemimi kullanıyorum. Fakat 240 GB bana yeterli olmadğından 3.5 bir disk alacağım fakat. Bildiğim kadarıyla diske 2 kablo bağlıyoruz birisi SATA kablosu diğeri de Power'dan gelen kablo. Benim Power'dan gelen kablom kasamdaki harddisk yuvasına kadar tam uzanmıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? Diski kasanın içinde farklı bir şekilde koysam sorun olur mu? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
Kasam: Rampage Spectra USB 3.0 Temperli Cam Rainbow Fan LED'li Mid Tower Gaming(Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Power Supply: Hiper PS-40 400W 12cm Fan Power Supply - incehesap.com

Hocam ben kasanın içinde muhafaza ediyorum harddiski, bir şey olmadı. Harddiski kasa içine koymak zararlı mı arkadaşlar bilgilendirirse çok iyi olur.

Uzatmak için bir ara sata power kablosu alarak

Kod:
https://www.n11.com/bilgisayar/aksesuar-ve-yedek-parca/kablolar?q=sata+power

5dcd00275f6d24.25473200_okgilfephmqnj_500.jpg

Yuvasına koy solda.

Kasanın içinde serbest şekilde kalması hdd ni kullanım ömrünü kısatlacaktır ve sarsıntılar esanasında hata alıp pc yi yeniden başlatması muhtemel ve ufakta olsa ısı problemleri yaşakatsınız. Önerilen hdd nin kasa içinde sabitlenmesidir.
Hocam ben kasanın içinde muhafaza ediyorum harddiski, bir şey olmadı. Harddiski kasa içine koymak zararlı mı arkadaşlar bilgilendirirse çok iyi olur.

Daha uzun SATA kablosu alın.
yuvasına koyuyorum zaten fakat diske takmam gereken güç kablosu uzanmıyor sata kablosu uzanıyor
Uzatmak için bir ara sata power kablosu alarak

Kod:
https://www.n11.com/bilgisayar/aksesuar-ve-yedek-parca/kablolar?q=sata+power
bunu nasıl kullanabilirim neye takmam gerek bir bilgin var mı

Uzatma ek olarak kullanabilirsiniz. Power çıkışına ek takıyorsunuz diğer ucuda hdd ye takıyorsunuz. Extradan psu'nuzda soket vardır ona takıcaksınız.

Merhaba arkadaşlar, ben şu anda 240 GB'lik bir SSD ile sistemimi kullanıyorum. Fakat 240 GB bana yeterli olmadğından 3.5 bir disk alacağım fakat. Bildiğim kadarıyla diske 2 kablo bağlıyoruz birisi SATA kablosu diğeri de Power'dan gelen kablo. Benim Power'dan gelen kablom kasamdaki harddisk yuvasına kadar tam uzanmıyor, bu sorunu nasıl çözebilirim? Diski kasanın içinde farklı bir şekilde koysam sorun olur mu? Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürler.
Kasam: Rampage Spectra USB 3.0 Temperli Cam Rainbow Fan LED'li Mid Tower Gaming(Oyuncu) Kasa - incehesap.com
Power Supply: Hiper PS-40 400W 12cm Fan Power Supply - incehesap.com
Nasıl uzanmıyor anlamadım HDD ile PSU yuvası zaten birbirine çok yakın değil mi ?

Geri
Yukarı