PSU'nun Açma Kapama Tuşu Bozuldu

@Murat Döner Sadece buton kapanmıyor. Bilgisayar açılıyor sıkıntı yok. Kapanmaması herhangi bir soruna neden olmazsa kullanırım bu şekilde. Fişi çekerim. Bütçe olunca da değiştiririm çok pahalı ürünler değil. Garantiye de verirsem tekrar kablolama ile uğraşmam gerekecek o yüzden vermek istemiyorum. Zaten yorumlardan anladığım kadarıyla @BilgisayarKurdu @OtoburPirana @Blgcburak bir zararı olmazmış.

@Murat Döner Sadece buton kapanmıyor. Bilgisayar açılıyor sıkıntı yok. Kapanmaması herhangi bir soruna neden olmazsa kullanırım bu şekilde. Fişi çekerim. Bütçe olunca da değiştiririm çok pahalı ürünler değil. Garantiye de verirsem tekrar kablolama ile uğraşmam gerekecek o yüzden vermek istemiyorum. Zaten yorumlardan anladığım kadarıyla @BilgisayarKurdu @OtoburPirana @Blgcburak bir zararı olmazmış.

Zararı olması açısından demedim zaten kesinlikle bir zararı olmaz elektrikler yokken fişini çekersin. Ama ben garantisi varken değiştir dediydim bu kadar üşengeç olduğunu bilmiyordum :D

@Murat Döner @Blgcburak Kayseri'de yaşıyorum :) Teşekkür ederim düşünmeniz yeter. Ben bunu kullanmaya devam edeyim şöyle 1 ay kadar sonra yeni PSU alırım. Zaten 1050Ti'den 1070Ti'ye geçtim korkuyordum PSU'dan. Çok kaliteli değil sonuçta. FSP Hydro 600W bir PSU işimi görür sanırım. Zamanı gelince konu açar yardımlarınızı isterim. Tekrar teşekkürler.

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Arkadaşlar olay şu. Bilgisayarda 1 saat kadar oyun oynadım. Hava fırtınalı olduğu için PSU'nun tuşundan kapatıp yatayım dedim. Ancak tuş kapanmıyor. Tekrar 1'e alıyor kendisi. Acaba bunun bir zararı olur mu? İçini açıp yapabilir miyim? En son 15-20 gün önce kapatmışımdır tuşu. Kendi kendine bozulabiliyor mu böyle? :)

PSU'nun markası ve modeli Xigmatek X-Series 600W 80+.
Aynı durum bende de oldu. Herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Yeni PSU almadım ve hala kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Üçlü prizi anahtarlı aldım, PSU'nun tuşunu değil de üçlünün anahtarını kapatıyorum.

Yeni PSU almadım ve hala kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Üçlü prizi anahtarlı aldım, PSU'nun tuşunu değil de üçlünün anahtarını kapatıyorum.

Rahatladım. Sistemi alalı 1 hafta oldu. Neden böyle oldu hemen acaba. Bir de elektrik bizim burada haftada 1-2 kez gidiyor. Bu güç kaynağı bir sıkıntı yaratır mı acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı