PSU'nun cam sigortası patladı ve evin sigortası attı

bur17k

Centipat
Daha fazla  
Dün sabah çok normal bir şekilde PC'yi PSU anahtarıdan açtım ekran kartında ve anakartta turuncu beyaz vs ışıklar yanmıştı soru yoktu yine, birkaç saniye sonra kasanın Power tuşuna bastım ve çalıştırdım fakat bu sefer sanki kasanın fanlarına hafif bir şey sürtüyormuş gibi sesler gelerek kasa çalışmaya devam etti bu süreçte ekrana görüntü gelmiyordu sonrasında ben kasaya bakarken bir anda hafif patlama sesi gibi bir ses geldi ve evdeki sigorta attı sonrasında gidip sigortayı kaldırıp tekrar çalıştırmayı denedim fakat PC PSU anahtarını açsam bile çalışmayı bırakın anakartta tutuncu ekran kartında beyaz nokta ışık bile yanmıyordu çalıştıramadım.

Yaptıklarım; Priz değiştirip denedim çalışmadı.
Kablo değiştim yine aynı.
Bilgisayarcıya götürdüm PSU da sorun çıktı ekran kartı anakart vs her şey çalışıyor ama PSU'da sıkıntı var. Tanıdığım sağlam PC ci var aradım abiyi cam sigortası patlamıştır dedi sök bak dedi söktüm baktım ama tam da bir şey anlayamadım onu sende tamir edersin 50 TL bir şey dedi ama cesaret edemedim adamda tamiri 2 veya daha fazla sürer diyor veya sana bir tane vereyim diyor 600W sertifikası kaç+ veya bronz Gold vs olduğuna dair bir bilgisi yok.
Ne yapacağım ne yapmalıyım kafayı yemiş durumdayım halledebileceğim veya hallettirebileceğim bir şey mi yardım eder misiniz?

376372721_212672368474842_2890007062815322767_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
2 veya daha fazla yazınca ilk akla gün geliyor tabii ki de. Ama hafta diyorsa gidip başka bilgisayarcı bulun. O işlem işten anlayan için 1-2 günlük bir olay.
elektrikçiye götürsem hallolur mu veya ben değiştirebilir miyim cam sigorta alsam mesela o kenar ynakları ayırıp içine yerleştirip geri sıksam olur mu

Elektrikçiye götürsem hallolur mu veya ben değiştirebilir miyim cam sigorta alsam mesela o kenar ynakları ayırıp içine yerleştirip geri sıksam olur mu?

İyi de cam sigorta patlak gibi durmuyor ki! Ayrıca patlak olsa bile senin dediğin gibi olmaz. Havya ile eskisi sökülüp yenisini takmak lazım. Elektrikçi eğer tamirden anliyorsa olabilir. Aslında elektronikçi bulsanız da olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı