PSU'nun ihtiyaçtan daha fazla W olması sorun olur mu?

1eray1

Decapat
Merhaba. Ben MSI'nin Z590 anakartı i9 10900K ve daha karar vermediğim için en düşük RTX 2060, en yüksek 3090'lı (markası MSI olmak üzere) bir PC alacağım ve kasanın da dahil olmak üzere çoğu MSI anlayacağınız lakin ben PSU'yu ASUS'un 850W +80 Gold Full moduler vesairelik bir PSU'sunu alacağım. Bu bir hem marka hem de W yönünden bir sorun olur mu? Kısaca sistem 750W'luk bir sistemim var diyelim ama PSU 850W, bu durum bir sorun çıkarır mı ve marka bir şey etkiler mi?

Muhtemelen sorun çıkartmaz. Sistemin ihtiyaç duyduğu ile kullandığın PSU arasında çok büyük bir fark olmadığı sürece rahat ol.

Hayır bir problem çıkarmaz. İleride sistem yükseltme yaparsanız eğer size ayrıca bir avantaj sağlamış olur.
PSU'nun markasından çok kullanılan modele bakmak lazım. İyi markalarda da kronik problemli ürünler oluyor.

Muhtemelen alacağın PSU budur diye tahmin ediyorum, için rahat etsin güzel bir model.

Hayır bir problem çıkarmaz. İleride sistemde yükseltme yaparsanız eğer size ayrıca bir avantaj sağlamış olur.
PSU'nun markasından çok kullanılan modele bakmak lazım. İyi markalarda da kronik problemli ürünler oluyor.

Muhtemelen alacağın PSU budur diye tahmin ediyorum, için rahat etsin güzel bir model.

Alacağım aynen o.:D

Geri
Yukarı