PSU'ya Takılacak Kasa Fanı Önerisi

el11even

Hectopat
Daha fazla  
PSU olarak bunu kullanıyorum anakart olarak ise bunu. Anakartımda başka bir fan girişi sanırım yok sadece işlemci fanı için bir giriş mevcut. 20-30 TL'ye yatay 9, dikey 9 santimetre olacak bir kasa fanı arıyorum. Kasa fanı girişleri hakkında pek bilgim yok ama PSU'ya takılabileceğini duydum. PSU'ya uyumlu girişli bir kasa fanı önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'ya takılabilecek denilen; gücünü PSU dan alacak demektir. Molex isimi verilen bir bağlantı türüdür.

Bakınız; 4-pin-molex-power-cord-extension-cable-12-18-24-and-36-15_1800x.jpeg

Ancak ufak bir araştırmadan sonra Molex bağlantı ucuna sahip 9x9 santimetrelik bir fan bulamadım Türkiye'de. Yurtdışından gelebileceklerde çok pahalı oluyor.

Anakartınızın üzerinde SYSFAN olarak bir giriş olup olmadığını dikkatlice kontrol edin. Var ise, gücü PSU'dan almak zorunda kalmazsınız.
Anakartınızda SYSFAN adında bir bağlantı noktası yok ise, PWM uca sahip bir fan alıp daha sonra onu ara bir dönüştürücü kablo alarak PSU'ya bağlayarak çalıştırabilirsiniz.

NOT: Piyasada 9x9 fan bulmak biraz zor, eğer 12x12 kullanabiliyorsanız işler kolaylaşır.

PSU'ya takılabilecek denilen; gücünü PSU dan alacak demektir. Molex isimi verilen bir bağlantı türüdür.

Bakınız;Eki Görüntüle 288420

Ancak ufak bir araştırmadan sonra Molex bağlantı ucuna sahip 9x9 santimetrelik bir fan bulamadım Türkiye'de. Yurtdışından gelebileceklerde çok pahalı oluyor.

Anakartınızın üzerinde SYSFAN olarak bir giriş olup olmadığını dikkatlice kontrol edin. Var ise, gücü PSU'dan almak zorunda kalmazsınız.
Anakartınızda SYSFAN adında bir bağlantı noktası yok ise, PWM uca sahip bir fan alıp daha sonra onu ara bir dönüştürücü kablo alarak PSU'ya bağlayarak çalıştırabilirsiniz.

NOT: Piyasada 9x9 fan bulmak biraz zor, eğer 12x12 kullanabiliyorsanız işler kolaylaşır.
Kasa yan panelim beya bir büyük 12x12 bir fan kullanabilirim kasa yan panelinde iyi olur mu olmaz mı onu bilemiyorum. Anakartım da öyle SYSFAN girişi bulamadım ama PSU'da molex kablosu var. N11'den bana bir fan önerisinde bulunabilirmisiniz ışıklı falan kasa içi hoş durur bir adet ise PWM to molex dönüştürücü de önerirseniz tadından yenmez.

Son düzenleme:
Kırmızı; Gamepower GF-12R 12CM Kırmızı LED Kasa Fanı Fiyatı
Mavi; Gamepower GF-12B 12CM Mavi LED Kasa Fanı Fiyatı

Yan panelin büyük olması yeterli değil, 12x12 cm için uygun vida yuvaları yok ise kullanamazsınız, aksi takdirde panele kendiniz el yordamıyla bir matkap yardımıyla delik açmanız gerekebilir.

Yan kapakta fan kullanılabilir, hava akışını dışarıdan<>içeriye şeklinde konumlandırınız.
Yan kapakta bir sürü delik herhalde vida takmak içindir bu delikler. Birde PWM to molex önerebilirmisiniz?

PWM to molex kablo şuan bulamadım. Yan kapaktaki delikler vida için değil ızgara tasarımı denilen hava akışı sağlayan boşluklar olabilir. Fan takmaya uygun olup olmadığını kontol ediniz.

PWM to molex kablo şuan bulamadım. Yan kapaktaki delikler vida için değil ızgara tasarımı denilen hava akışı sağlayan boşluklar olabilir. Fan takmaya uygun olup olmadığını kontol ediniz.
Kapaktaki deliklere vida giriyor sanırım vida takılabilir. Dönüştürücü kablo olarak bunu buldum sizce işimi görür mü ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

8 cm fan. 9 yerine 8 olur dersen bu olur. 9 cm fanlar genelde CPU için oluyor. Sen kasa deliğinin 9 olduğundan emin misin? 8 olabilirde.
Vida delikleri kısmında art arta 2 adet delik mevcüd bende büyük delikten büyük deliği ölçtüm 9 santimetre çıktı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

PSU siparişini yeni verdiğim için molex girişi olup olmadığını bilmiyorum anlayan biri bakabilir mi acaba ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı