PSU'ya takılı güç kablosu yanmış

CleanIElitte

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlarla annem 3 gündür yanık kokusu geliyor diyordu ve ben de dün dışarı çıkarken ne olur ne olmaz güç kablosunu çıkardım geldiğimde tekrar taktım açılmadı kasaya giren kablo 1 yıldır falan asla çıkmıyor zaten ama denedim bu sefer çıktı çok fena yanmış. Bugün bilgisayarcıya götüreceğim. Kaç TL'ye yaparlar?

Dosya Ekleri

• IMG_20220904_214206.jpg
    IMG_20220904_214206.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 118
  • IMG_20220904_214232.jpg
    IMG_20220904_214232.jpg
    305,8 KB · Görüntüleme: 113
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlarla annem 3 gündür yanık kokusu geliyor diyordu ve ben de dün dışarı çıkarken ne olur ne olmaz güç kablosunu çıkardım geldiğimde tekrar taktım açılmadı kasaya giren kablo 1 yıldır falan asla çıkmıyor zaten ama denedim bu sefer çıktı çok fena yanmış. Bugün bilgisayarcıya götüreceğim. Kaç TL'ye yaparlar?

O giriş soketi tamamen değişecek hocam ben 350'ye yaptırmıştım ama bayağı oldu.

Yeni PSU alun hocam 80+ olsun üstüne biraz daha fazla ekleyip 10 yıl gider 😅

Zaten tamir ettikten sonra bir ay sonra bozulur PSU kasana uygun olan PSU al 80+ olmasına dikkat et.

80+ sertifikalı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gold benim önerim.
Bende Gold varmış ama 80 plus mu bilmiyorum PC ci normalde 200 W taktım diyordu ama sonra oyuncu PC si olduğunu anlamış onun için bunu takmış bu kaç W bilmiyorum iyimi bu?

Dosya Ekleri

• IMG_20220905_205703.jpg
    IMG_20220905_205703.jpg
    83,4 KB · Görüntüleme: 54
Yeni PSU alun hocam 80+ olsun üstüne biraz daha fazla ekleyip 10 yıl gider 😅
Zaten tamir ettikten sonra bir ay sonra bozulur PSU kasana uygun olan PSU al 80+ olmasına dikkat et.
80+ sertifikası tek başına kalite ifade etmez. Verimlilik ile alakalı bir şey. Elektrik faturanızda küçük değişimler olur sadece. Ayrıca verimliliği düşük modeller bir tık daha ısınabilir ama çok sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı