Çözüldü PSU'yu değiştirdikten sonra ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sistemali

Femtopat
Arkadaşlar, PSU'yu değiştirdim. Kabloları cikarttigim gibi taktigimi düşünüyorum. Açıkçası fazla bir bilgim yok ilk defa PSU'yu kendim değiştirdim ama yine de herhangi bir donanıma zarar verdiğimi düşünmüyorum çünkü PC ilk açıldığında PSU fanı dönüyor ekran kartı fanı dönüyor ve ışığı yanıyor işlemci fanı dönüyor ama ekrana görüntü alamıyorum. Çok girişli büyük kabloyu çıkartmak ve takmak için RAM'i cikartmistim tam oturamamış olsam goruntu mu gelmez PC mi çalışmaz.

Sonuç olarak nasıl çözeceğim?

Çözüm
Sökerken 6 kablo çıkardım takerken de 6 taktım ben de RAM'de olduğunu düşünüyorum ama bir şeye zarar gelsin istemiyorum bilgisayarciya mi gitursem diyorum ama ona da para veresim yok açıkçası bir de şimdi şu bozulmuş dese anlayamamda RAM'i kontrol etsem bir şey olur mu?

RAM söküp takmak en basit iştir. Klipslerini aç çıkart sonra güzelce geri tak. Yuvasında çok fazla oynamıyorsa oturmuş demektir. Şuradan itibaren izle aynısını yapacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
RAM'in tam oturduğuna emin olun ve kablolaları kontrol edin.

Sökerken 6 kablo çıkardım takerken de 6 taktım ben de RAM'de olduğunu düşünüyorum ama bir şeye zarar gelsin istemiyorum bilgisayarciya mi gitursem diyorum ama ona da para veresim yok açıkçası bir de şimdi şu bozulmuş dese anlayamamda RAM'i kontrol etsem bir şey olur mu?

RAM'i 1. slottan alsam 2. slota taksam 1. slot boşken çalışır mı?

RAM söküp takmak en basit iştir. Klipslerini aç çıkart sonra güzelce geri tak. Yuvasında çok fazla oynamıyorsa oturmuş demektir. Şuradan itibaren izle aynısını yapacaksın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Basit biliyorum ama şimdi prize takıp denemek istemiyorum yanar manar yarın tanıdık bilgisayarci birisi gelecek bakiverir risk almak istemiyorum yine de çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı