İnceleme PTM7950 Honeywell macun incelemesi

2021 Haziran'da GP66 11UG satın aldım. İlk başlarda sıcaklıkları memnun ediyordu fakat 6 ay sonra sıcaklıklar inanılmaz artmaya başladı. İşlemci sıcaklığı 94 derecede sürekli çalışıyordu. Cinebench puanım çok düştü, Timespy'da bugün yaptığım testte 9500 civarı aldım. Macun bugün elime ulaştı. Aldığım gibi laptopa uyguladım. Uygulaması çok basit. Video çekecektim fakat ilk defa laptopta macun değiştireceğimden, aceleye getirip hemen sürdüm. Fakat aşağıdaki videoda anlatılıyor.

Laptopu açtığımda macundan bildiğiniz eser kalmamıştı. MSI burada gerçekten çok cimri davranmış :D Ekran kartının bazı yerlerinde macun hiç yoktu. Hemen macunun yanında gelen temizleme kiti ile temizledim ve uyguladım. Timespy ve Cinebench testleri yaptım. Sonuçları;

Cinebench.png

Timespy.png

Sonuçlara gelirsek daha önce hiç işlemcimin 90W çektiğini görmemiştim. Ki ortalaması 80-85W civarı çekti. İşlemci anlık 95 dereceye ulaştı ve 80 derecede gezdi. Sonuçlar gerçekten bilgisayarı aldığım ilk günden bile yüksekti. Timespy puanımın neden artmadığını pek anlayamadım. İşlemci Timespy testimde 65 derece civarında gezdi. CPU kendi testinde 85 dereceye kadar çıktı. Önceden her iki testte de 94-95 dereceydi.
Ekran kartı derecesi yaklaşık 5 derece düştü. Beklentimin altında oldu.
Bu macunun ilk defa @Gregorz Brzecz. den duymuştum. Garantiden çıktığına değdi diyebilirim :D Sonuç olarak macun yenileyecek olanları tavsiye ediyorum. Fakat fiyatı biraz pahalı. Yaklaşık 240-245 liraya denk geldi. 2 kez yenileme şansımız var gibi gözüküyor.

Son düzenleme:
Honeywell ptm7950 yi kullanamaya başlayalı 1 ay oldu. Durum böyle.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam tam olarak alım sürecini anlatabilir misiniz acaba hangi adımları uygulamamız gerekiyor delivery method kısmında hangisini seçmemiz gerek?

Arkadaşlar bende bugün sipariş vereceğim konunun aktif olduğunu görünce sormak istedim kendim bakmadan, Nitro 5 laptop için alacağım hangi boyutları veya boyutu sipariş etmem gerek? 25*35*0.2mm 2 pieces seçeneği yeterli olur mu? Yoksa bir adet büyük boy bir adet standart boy falan mı sipariş etmeliyim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Buyurunuz taze taze Honeywell PTM 7950 kullandıktan sonra uyguladığım testler. Sonuçlar benim bayağı memnun etti.

Hangi boyutu satın almamız gerekiyor laptop R7 5800H işin, ayrıca ekran kartı için de satın mı alım yapacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi boyutu satın almamız gerekiyor laptop R7 5800H işin, ayrıca ekran kartı için de satın mı alım yapacağız?

31*50 boyutu Intel işlemci ve NVIDIA GPU çiplerine 2'şer kez yetiyor. AMD çiplerin boyutu ne kadardır bilmiyorum. Garanti olması açısından daha büyük bir boyut alırsan hem elinde yedek de olur. CPU ve GPU'ya rahatlıkla kullanabilirsin.

Benim 8 aylık Honeywell kullanımım sonucu durum böyle.

Son düzenleme:
Ekran kartı için birazcık daha küçük kesince çok daha iyi sonuçlar elde ettim. Cihazın stok hali kadar olamasa da yakın değerler sağladı bu sefer. Yazın klimanın 18 derecelik soğuk hava vurması mı yoksa Gigabyte'ın kaliteli bir macun kullanması mı etkilidir bilinmez fakat 3. uygulamamda gayet iyi sonuç aldığımı kesinlikle söyleyebilirim.

Geri
Yukarı