PTT Kargo rezaleti

Bilgisayarım arızalandı. Klavye, mouse çalışmıyordu ve görüntü gelmiyordu. İnternette gördüğüm her şeyi denedim ama olmadı garantiye göndermeye karar verdim. İtopya'yı aradım ve bilgi aldım bir adres verdiler. Herhangi bir kargo ile gönderebilirsiniz dediler bende bilgisayarımı geldiği gibi kutuladım. Ekran kartını çıkartıp kendi kutusuna koydum onun dışında her şey RAM'lar vb takılıydı kutulayıp kargoya verdim 2 gün sonra İtopya'nın verdiği adrese gitti ama İtopya elemanı kargoyu kabul etmedi aradığımda kutunun içinden takır tukur ses geliyordu kabul edemem dedi. PTT Kargo ise bilgisayarı geri gönderdi, bu sabah gelen kargoyu video çekerek açtım ve gözlerime inanamadım düzgünce giden bilgisayarım kutusunda her yeri yırtılmış ve içine koyduğum. Faturasında kahve lekeleri vardı bilgisayarın içinde RAM'lar RAM slotundan çıkmış. Takılı olan işlemci stok fanı üstteki 2 vidası çıkmış zorlasanız çıkmıyıcak olan RAM ve soğutucu kargo da yerinden çıkmış geçen sene para biriktirerek zor aldığım bilgisayarım tamamen bozulmuş durumda. Anakart güç dahi almıyor, hem PTT Kargo'yu yaptığı iğrenç işden dolayı hem İtopya'yı meşhur olmasına rağmen ilgisiz müşteri hizmetleri ve bir kargo şirketi ile anlaşmamasından dolayı tavsiye etmiyorum.

(Son fotoğraflar bilgisayarın kargodan gelen hali)

PTT Kargo asla tercih edilmemeli keşke ürünü kargodan teslim almadan önce kargo görevlisinin yanında açıp tutanak tuttursaydınız. Elinizde video varsa en yakın mahkemeye başvuru yapabilirsiniz. Başka çare kalmadı çünkü.

Bu yasal mevzuatla, pozitif hukukla falan duzelecek bir sey degil. Tamam yasal haklarin var, belki yetkili mercilere basvurup hasarini telafi edebilirsin ama ayni seyin 3 gun sonra baska bir yerde basina gelmeyecegi ne malum? Ustune bir de kaybettigin vakit, yasadigin sinir stres bunlarin hesabini kim verecek?

Kimse kusura bakmasin ama bu ve bunun gibi olaylar gunumuzde maruz kaldigimiz toplumsal cehalet ve yozlasmaya birer emsaldir bence. Iyimser konustum ama sana tavsiyem bazi seylerin duzelmesini beklemektense ya da bazi seylere guvenip hareket etmektense biraz daha vakit kaybet, gerekirse isinden gucunden izin al o kargoyu kendi ellerinle servise birak ama isini saglama al.

Kendi adima konusacak olursam, mecbur kalmadikca sorumlulugu bana ve muhattabima ait olmayan bir surece maruz kalmiyorum. Internette bir sey mi gordum? 3 kurus daha pahali olsa da kendim gidip alabileceksem, internetten almiyorum, gidip kendim aliyorum. Bir yere bir sey mi gondermem gerekiyor, musait olup kendim gidesiye kadar bekliyorum. Hicbir sey ama hicbir sey benim mental olarak yipranmamdan daha degerli degil.

Dert sahibi olmaktansa sabretmeyi ogrenmek her zaman daha iyidir. Gecmis olsun.

Bu yasal mevzuatla, pozitif hukukla falan duzelecek bir sey degil. Tamam yasal haklarin var, belki yetkili mercilere basvurup hasarini telafi edebilirsin ama ayni seyin 3 gun sonra baska bir yerde basina gelmeyecegi ne malum? Ustune bir de kaybettigin vakit, yasadigin sinir stres bunlarin hesabini kim verecek?

Kimse kusura bakmasin ama bu ve bunun gibi olaylar gunumuzde maruz kaldigimiz toplumsal cehalet ve yozlasmaya birer emsaldir bence. Iyimser konustum ama sana tavsiyem bazi seylerin duzelmesini beklemektense ya da bazi seylere guvenip hareket etmektense biraz daha vakit kaybet, gerekirse isinden gucunden izin al o kargoyu kendi ellerinle servise birak ama isini saglama al.

Kendi adima konusacak olursam, mecbur kalmadikca sorumlulugu bana ve muhattabima ait olmayan bir surece maruz kalmiyorum. Internette bir sey mi gordum? 3 kurus daha pahali olsa da kendim gidip alabileceksem, internetten almiyorum, gidip kendim aliyorum. Bir yere bir sey mi gondermem gerekiyor, musait olup kendim gidesiye kadar bekliyorum. Hicbir sey ama hicbir sey benim mental olarak yipranmamdan daha degerli degil.

Kardeş haklısında örneğin ben Antalya'da yaşıyorum. İstanbul'daki bir firma bilgisayar için internet üzerinden çok güzel indirim yaptı benim Antalya'dan kalkıp gidip onu almaya gitmem ne kadar mantıklı veya ben gidene kadar stok biterse? Malum pandemi sürecindeyiz Online alışveriş artık daha yaygın bir hale gelmişken buradaki sorun bizim Online olarak alışveriş yapmamız mı yoksa bu ürünü bize ulaştıran kargo firmalarımı burada böyle bir mağduriyet oluşuyorsa yasalar karşısında bunun bir yaptırımı olmalıdır. Zira taktir edersinizki durum hasar tespit tutanakları bunlar için geliştirilmiş yöntemlerdir. Herkes üstüne düşen görevi yapsa böyle durumlar ortaya çıkmaz sana geri dönen ürün hasarlıysa teslim almayacaksın imza atmayacaksın tutanak tutturacaksın hukuk ve yasalar delillere dayalı bir sistemdir kanıtın yoksa hiçbir şey ispatlayamazsın sonra sen ona topu atarsın o başkasına topu atar mağdur olursunuz.

Kardeş haklısında örneğin ben Antalya'da yaşıyorum. İstanbul'daki bir firma bilgisayar için internet üzerinden çok güzel indirim yaptı benim Antalya'dan kalkıp gidip onu almaya gitmem ne kadar mantıklı veya ben gidene kadar stok biterse? Malum pandemi sürecindeyiz Online alışveriş artık daha yaygın bir hale gelmişken buradaki sorun bizim Online olarak alışveriş yapmamız mı yoksa bu ürünü bize ulaştıran kargo firmalarımı burada böyle bir mağduriyet oluşuyorsa yasalar karşısında bunun bir yaptırımı olmalıdır. Zira taktir edersinizki durum hasar tespit tutanakları bunlar için geliştirilmiş yöntemlerdir. Herkes üstüne düşen görevi yapsa böyle durumlar ortaya çıkmaz sana geri dönen ürün hasarlıysa teslim almayacaksın imza atmayacaksın tutanak tutturacaksın hukuk ve yasalar delillere dayalı bir sistemdir kanıtın yoksa hiçbir şey ispatlayamazsın sonra sen ona topu atarsın o başkasına topu atar mağdur

Bu yasal mevzuatla, pozitif hukukla falan duzelecek bir şey degil. Tamam yasal haklarin var, belki yetkili mercilere basvurup hasarini telafi edebilirsin ama ayni seyin 3 gun sonra baska bir yerde basina gelmeyecegi ne malum? Ustune bir de kaybettigin vakit, yasadigin sinir stres bunlarin hesabını kim verecek?

Kendi adima konusacak olursam, mecbur kalmadikca sorumlulugu bana ve muhattabima ait olmayan bir surece maruz kalmiyorum. Internette bir şey mi gordum? 3 kurus daha pahali olsa da kendim gidip alabileceksem, internetten almiyorum, gidip kendim aliyorum. Bir yere bir şey mi gondermem gerekiyor, musait olup kendim gidesiye kadar bekliyorum. Hiçbir şey ama hiçbir şey benim mental olarak yipranmamdan daha degerli degil.

Bir yıl boyuna okul harçlığımı biriktirdim otobüs paramı bile kenara attım biriktiriyorum fiyatlar artıyor 200 biriktirsem 400 TL zam geliyor belli bir para biriktirdim babama şans eseri bir yerden toplu para geldi 1 hafta araştırdım ve en F/P ürün buydu o zaman o fiyata daha iyisi yoktu bende zaten İtopya çok duyduğum için reklamlara kanıp satın aldım
Hocam ilk fotoğrafı sansürleyin isterseniz. Bazı kişisel bilgiler gözüküyor. @EmreKaracakaya
sanırım düzeltemiyorum eklediğim şeyleri ya da ben bulamadım
Hocam hakkınızı arayın. Benim de aldığım hazır sistem kutusu ilk aldığımda üstü biraz yırtık geldi. Onun sebebi kargocular eline almaktansa yerde sürükleyerek getiriyorlar ve dikkatsiz davranıyorlar.

Diğer kargolarda hepsi birbirinden kötü ama diğerleri 200 TL'den fazla tutarken PTT 100TL tutuyordu vermeden önceki halini çekmiştim PC'nin ama fanı falan kırılırsa diye bu kadar büyük bir şey olacağı aklıma bile gelmedi kimin aklına gelir kutunun üstüne kargoda kahve döküleceği.

Son düzenleme:
Bilgisayarım arızalandı. Klavye, mouse çalışmıyordu ve görüntü gelmiyordu. İnternette gördüğüm her şeyi denedim ama olmadı garantiye göndermeye karar verdim. İtopya'yı aradım ve bilgi aldım bir adres verdiler. Herhangi bir kargo ile gönderebilirsiniz dediler bende bilgisayarımı geldiği gibi kutuladım. Ekran kartını çıkartıp kendi kutusuna koydum onun dışında her şey RAM'lar vb takılıydı kutulayıp kargoya verdim 2 gün sonra İtopya'nın verdiği adrese gitti ama İtopya elemanı kargoyu kabul etmedi aradığımda kutunun içinden takır tukur ses geliyordu kabul edemem dedi. PTT Kargo ise bilgisayarı geri gönderdi, bu sabah gelen kargoyu video çekerek açtım ve gözlerime inanamadım düzgünce giden bilgisayarım kutusunda her yeri yırtılmış ve içine koyduğum. Faturasında kahve lekeleri vardı bilgisayarın içinde RAM'lar RAM slotundan çıkmış. Takılı olan işlemci stok fanı üstteki 2 vidası çıkmış zorlasanız çıkmayacak olan RAM ve soğutucu kargo da yerinden çıkmış geçen sene para biriktirerek zor aldığım bilgisayarım tamamen bozulmuş durumda. Anakart güç dahi almıyor, hem PTT Kargo'yu yaptığı iğrenç işden dolayı hem İtopya'yı meşhur olmasına rağmen ilgisiz müşteri hizmetleri ve bir kargo şirketi ile anlaşmamasından dolayı tavsiye etmiyorum.

(Son fotoğraflar bilgisayarın kargodan gelen hali)

Dostum :D. Yasal haklarını kullan kesinlikle.

Yeni konular

Geri
Yukarı