PTT Kargo rezaleti

EmreKaracakaya

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım arızalandı. Klavye, mouse çalışmıyordu ve görüntü gelmiyordu. İnternette gördüğüm her şeyi denedim ama olmadı garantiye göndermeye karar verdim. İtopya'yı aradım ve bilgi aldım bir adres verdiler. Herhangi bir kargo ile gönderebilirsiniz dediler bende bilgisayarımı geldiği gibi kutuladım. Ekran kartını çıkartıp kendi kutusuna koydum onun dışında her şey RAM'lar vb takılıydı kutulayıp kargoya verdim 2 gün sonra İtopya'nın verdiği adrese gitti ama İtopya elemanı kargoyu kabul etmedi aradığımda kutunun içinden takır tukur ses geliyordu kabul edemem dedi. PTT Kargo ise bilgisayarı geri gönderdi, bu sabah gelen kargoyu video çekerek açtım ve gözlerime inanamadım düzgünce giden bilgisayarım kutusunda her yeri yırtılmış ve içine koyduğum. Faturasında kahve lekeleri vardı bilgisayarın içinde RAM'lar RAM slotundan çıkmış. Takılı olan işlemci stok fanı üstteki 2 vidası çıkmış zorlasanız çıkmıyıcak olan RAM ve soğutucu kargo da yerinden çıkmış geçen sene para biriktirerek zor aldığım bilgisayarım tamamen bozulmuş durumda. Anakart güç dahi almıyor, hem PTT Kargo'yu yaptığı iğrenç işden dolayı hem İtopya'yı meşhur olmasına rağmen ilgisiz müşteri hizmetleri ve bir kargo şirketi ile anlaşmamasından dolayı tavsiye etmiyorum.

(Son fotoğraflar bilgisayarın kargodan gelen hali)

Dosya Ekleri

• IMG_0588.JPG
    IMG_0588.JPG
    67,6 KB · Görüntüleme: 183
  • IMG_0589.JPG
    IMG_0589.JPG
    42,9 KB · Görüntüleme: 159
  • IMG_0590.JPG
    IMG_0590.JPG
    77,3 KB · Görüntüleme: 177
  • IMG_0591.JPG
    IMG_0591.JPG
    78,8 KB · Görüntüleme: 157
  • IMG_0592.JPG
    IMG_0592.JPG
    85,3 KB · Görüntüleme: 152
  • IMG_0594.JPG
    IMG_0594.JPG
    152,3 KB · Görüntüleme: 175
  • IMG_0595.JPG
    IMG_0595.JPG
    148 KB · Görüntüleme: 171
  • IMG_0596.JPG
    IMG_0596.JPG
    91,2 KB · Görüntüleme: 165
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin RAM slotundan fırladığını ilk kez görüyorum. Bir de tırnaklı yapısı var yani onların. Kasana havada kapma challenge falan yapmışlar galiba.

Geçmiş olsun.

Video çekerek açmanız çok çok iyi olmuş, kalan işiniz hakem heyeti veya bilgisayarın değeri çok yüksekse daha üst mevkiler. Kazanırsınız.

Hocam hakkınızı arayın. Benim de aldığım hazır sistem kutusu ilk aldığımda üstü biraz yırtık geldi. Onun sebebi kargocular eline almaktansa yerde sürükleyerek getiriyorlar ve dikkatsiz davranıyorlar.

Bilgisayarım arızalandı. Klavye, mouse çalışmıyordu ve görüntü gelmiyordu. İnternette gördüğüm her şeyi denedim ama olmadı garantiye göndermeye karar verdim. İtopya'yı aradım ve bilgi aldım bir adres verdiler. Herhangi bir kargo ile gönderebilirsiniz dediler bende bilgisayarımı geldiği gibi kutuladım. Ekran kartını çıkartıp kendi kutusuna koydum onun dışında her şey RAM'lar vb takılıydı kutulayıp kargoya verdim 2 gün sonra İtopya'nın verdiği adrese gitti ama İtopya elemanı kargoyu kabul etmedi aradığımda kutunun içinden takır tukur ses geliyordu kabul edemem dedi. PTT Kargo ise bilgisayarı geri gönderdi, bu sabah gelen kargoyu video çekerek açtım ve gözlerime inanamadım düzgünce giden bilgisayarım kutusunda her yeri yırtılmış ve içine koyduğum. Faturasında kahve lekeleri vardı bilgisayarın içinde RAM'lar RAM slotundan çıkmış. Takılı olan işlemci stok fanı üstteki 2 vidası çıkmış zorlasanız çıkmıyıcak olan RAM ve soğutucu kargo da yerinden çıkmış geçen sene para biriktirerek zor aldığım bilgisayarım tamamen bozulmuş durumda. Anakart güç dahi almıyor, hem PTT Kargo'yu yaptığı iğrenç işden dolayı hem İtopya'yı meşhur olmasına rağmen ilgisiz müşteri hizmetleri ve bir kargo şirketi ile anlaşmamasından dolayı tavsiye etmiyorum.

(Son fotoğraflar bilgisayarın kargodan gelen hali)
Mahkemeye başvurup tazminat davası açabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı