PTT Kargo Ürünün Yanlış Şehre Gitmesi

Tugranyayla

Hectopat
15 gün önce Amerika'dan Türkiye'ye gelen kargom UKİM'e girdi. Ve girmesine rağmen kontrol ettiğimde her zaman aldıkları o 5.2 TL'yi almamışlar. Ben de dedim herhalde kutuyu acmadilar. Şu an Konya Mevlana PİM de ve PTT iş yerinde bekliyor ibaresi var. Bu ibareyi gördükten sonra mesaj ile şu yazı geldi "LZ781417***US barkod numarali gonderiniz MEVLANA P.I.M.-MEVLANA P.I.M. PTT Subesine ulasmistir. Bizzat muracaatiniz halinde teslimi saglanacaktir."

Halbuki ben Konya'da değil Karaman'da oturuyorum, yani bir şehir daha değişmesi lazim. Ama Konya'ya gitmem gerekiyor galiba. Bilgi ogrenmek amaçlı telefonlari aradim kac kere denediğimi hatırlamıyorum ama açmıyorlar.

Böyle bu olay başından geçen var mı?

(Tahminlerime göre satıcı kargonun o yapışkanlı bilgi kağıdını tam kolinin açma yerine yapıştırmış, o yüzden açamadılar diye düşünüyorum. Açsalar adres bilgileri gidecek.)

Çözüm
Telefonu zor düşüyor ama sürekli arayıp telefonu düşürmeye çalışıp durumu izah edin. Olmadı CİMER'e şikayet edin orası daha kesin sonuç veriyor.
Benim buradaki PTT'de açmıyor hatta MNG'de açmıyor. Neden açmıyorsunuz dediğim de hep bir bahaneleri oluyor. "Yok telefon bozuk, yok çok yoğunuz" kardeş o zaman neden telefon hattı bağlı şubenizde? Zaten bakmıyorsunuz ki.

Telefonu zor düşüyor ama sürekli arayıp telefonu düşürmeye çalışıp durumu izah edin. Olmadı CİMER'e şikayet edin orası daha kesin sonuç veriyor.
Yazdim bakalim sonuç bekliyorum teşekkürler cevabıniz için
Güncelleme:
Bugün takip kontrolü yaptığımda karşılaştığım tablo.

Üründe 15$ yazmasinda rağmen neden bu vergu anlamadım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190226-181257.jpg
    Screenshot_20190226-181257.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleme:
Konu yaşanalı bir sene olmuş neredeyse ama bugün benim de kargom Ankara yerine Adana'ya yollandı. Telefon düşmediğinden dolayı CİMER'e başvurduğum gibi takip ekranına "PTB'den çıkarıldı." yazısı geldi. Yani kargoyu UKİM'e yollayıp yeniden Ankara'ya yollayacaklar.

Geri
Yukarı