PTT kargomu vermiyor

Mando9098

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Isparta
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
R5 5600 / Evga Gtx 1660s / 2x8gb corsair vengeance 3200mhz / Asrock b550m-hdv
Meslek
Fotoğrafçı
Kulaklık sipariş etmiştim, buradaki PTT şubesine gelmiş, gittim almaya, kendim dağıtıma çıkmayacağını biliyordum. Neyse, gittim oradaki görevli veremem, yarın veya sonraki gün teslim edilir diyor, amaç ne? Benden önceki müşteriye de aynısını söyledi, orada çok kargo vardı, bulamazlar diye veremeyeceklerini düşünüyorum, pek anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynen senin dediğin gibi yoğunluk vardır o yüzden, kargolar araçlara yüklenmiyene kadar bulunması zor olacaktır. Ayrıca senin kargoyu şubeden teslim alman en doğal hakkın diye düşünüyorum, ama öyle de olmayabilir. Gidip bunun üzerine bir kural var mı yok mu sorun, gerekli belgeyi gösterirse üstelemeyip dağıtıma çıkmasını bekleyin, eğer ki öyle bir şey yoksa kargonuzu vermesini isteyin aksi taktirde şikayet edeceğinizi dile getirin. Bu arada umarım yaşınız yüzünden sizi ciddiye almamazlık yapmıyordur.

Amaç gıcıklık. Bir de seninle uğraşmak istemiyor. Normalde mahalleler için sokak sokak bölümleri olan raflara koyuyorlar kargoları. Bulması hiç de zor değil. Ama 9,8 liralık şey için 10 lira verip üstü kalsın dediğinde olmaz, tam para istiyoruz diyorlar. Tek amaçları gıcıklık.

Belki giriş kaydını henüz yapmamışlardır. O yüzden vermiyor da olabilir. Malum alıp gitsen sonra kargom nerede desen mağduriyet oluşmasın diye yapıyor olabilirler. Ha gıcıklık olsun diye de uğraşmamak için veremem de demiştir tabii onu bilemem.

Bu şubeden şubeye değişiyor.
Mesela Acıbademde ki ptt şubesi izin veriyor ama o kadar çok kargo var ki bulmak çok zor.
kaldı ki az çalışan olduğu için adamlar hemen kaydını yapıp veriyor ama kargo sahibi olup 18 yaşından da büyüksen alabilirsin.
Bu arada yalvar ben yok şuradan falan filan geliyorum yada memlekete gideceğim falan de o zaman hemen kaydını yapıp verirler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı