PTT - Kargonun son durumu hakkında bilgi

Kamil Karadağ

Decapat
Kargom ukime takılmıştı 3 gün önce gümrükten cıktı, şimdi kim de bekliyor? Ben bir şey anlamadim, bir aydınlatır mısınız beni rica etsem?

384394

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek yapman gereken beklemek. Taş çatlasa 2 haftaya teslim edilir. PTT'yi aramakla boşuna vakit kaybetme. Canını sıkmaktan başka bir işe yaramayacak çünkü. İnternette bulacağın UKIM numaralarının ikisinde de hat düşmüyor. Sürekli bekletiyor. PTT'yi direk arasan da sana gördüğün tablodaki şeylerin aynını aktaracak. Gelen postaları takip et. Gönderici kutunun üstüne fiyat yazmadıysa ürünün fiyat tespitini yapamadıklarını bildirmek amacıyla kağıt gönderirler. Birkaç belge isterler. Gönderdikten sonra yine birkaç güne gelir. He' kutuya fiyat yazıldıysa biraz daha az beklersin. Eğer fiyatı barajın üstüne çıkıyorsa "%20 vergi + 5TL gümrüğe sunma vergisi" kesecekler. Aşmıyorsa 5TL gümrüğe sunma vergisi işlenecek. Takip ettiğin siteden bakabilirsin ona. Şu an 0 vergi gözükebilir. İleride değişir. Kapına getirirlerse kuryeye, getirmezlerse şubeden alırken vezne memuruna parayı verip kutunu alacaksın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı