Kargonun (PTT) şubesini değiştirebilir miyiz?

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 501
S

Silinen üye 185173

Ziyaretçi
Selamlar, 16 yaşındayım ve yurt dışından gelen kargomu şubeden teslim alamıyorum. Gittiğim zaman yaşın küçük bir daha vermem dedi, ben de hiç tantanaya girmek istemiyorum. A şubesinde bekleyen kargomu B şubesine çekebilir miyim? Ayrıca yasal olarak vermeme gibi bir hakkı var mı? Kargo kendi adıma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi adıma diyorsun da kendi kartınla mı aldın ürünü? Yani banka kartları 18 yaş sınırı vardı sanırım.

Senin onlara şu soruyu sorman gerekirdi : Kargo benim adıma ürünün alıcısı benim ben de alamıyorsam kim gelip alacak? Yani bug dediğimiz olay oluyor senin adına ama sen alamıyorsun...

Gönderen kişi A şubesi yerine B şubesine gönderirse direkt problem çözülmüş olur diye düşünüyorum. Size de gidip diğer şubeden almak kalır.
Ürün evime gönderildi fakat ben evde olmadığım için şubeye bırakıldı. Ben B şubesine yollasın dedim dağıtıcı gitti A şubesine bıraktı... Kafayı yiyorum mecbur gidip almam gerekiyor ürünü ve tartışmak istemiyorum. B şubesine çekme şansım yok mu?
Kendi adıma diyorsun da kendi kartınla mı aldın ürünü? Yani banka kartları 18 yaş sınırı vardı sanırım.

Senin onlara şu soruyu sorman gerekirdi : Kargo benim adıma ürünün alıcısı benim ben de alamıyorsam kim gelip alacak? Yani bug dediğimiz olay oluyor senin adına ama sen alamıyorsun...
Söyledim, ebeveyn'imi çağırayım dedim o da olmaz dedi peki kim alacak? Sorusuna bir şey satın alma dedi. Gelde insan gibi konuş işte kafayı yiyorum Türkiye'de 1500 TL olan ürün yurt dışında 600 TL neden TR'den alayım. Babamın kartı ile aldım ama kendi adıma.

Öyle bir hakkı yok lavuk ürüne konacak galiba git babanla gerekirse sert yap alırsın 17 yaşındayım 18den gün almış sayılıyorum bir sıkıntı yaşamadım bu güne kadar. Babanla git ve kargonu al.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı