ptt.teknompazar.com Dolandırıcılığı

@Erza07 Ben eminim. Oraya gösterdikleri telefonun bir sürü özelliğini yazıyorlar ama sadece özellik olarak kameralı geliyor gerçi kamerası bile dandiktir ve hepsi de Çin malı çakma telefon, belki antenli TV özellikli tuşlu telefon ya da başka bir şey bile gönderebilirler. Kapıda ödemeli gönderdilerse almayın, şubede kalsın onlar geri gönderirler zaten.
Peki çok sağolun

Merhaba, bu gece cep telefonuma DEMO isimli mesaj geldi ve mesajın içeriği şu şekilde:

Eki Görüntüle 419669

Evet mesajda Haziran ayında PTT kargo teslimatlı alışveriş yaptım. BKM Kitap sitesinden kitap almıştım ve kitapları PTT kargo ile gönderiyorlar. Neyse devam edip siteye bir göz attım ve tam da tahmin ettiğim gibi.

http://ptt.teknompazar.com/

Adrese girdiğinizde tipik bir dolandırıcının yaptığı gibi yalan yanlış bilgiler içeren site. Sitede Hepsiburada adı altında alıcıyı cezbetmeye çalışan bir video konuşması ve amatörce hazırlanmış broşürler göze çarpıyor. Bu tür mesajlarda çevremizdeki insanları uyaralım.

Eki Görüntüle 419670

Eki Görüntüle 419671
Webtekno: MERHABALAR A*

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı