Puanı ve sıralaması tutmayan bölüm yazılabilir mi?

Benim bildiğim seçeceğim olan bölümün puanından eşit ya da daha fazla olursa kazanabilme şansım olabiliyor diye biliyorum. Açıklık getirilirse memnun olurum.

Yazabilirsin tabii ki de. Ben zamanında 11 bin sıralama yapmıştım fakat Eskişehir üniversitesi pilatoj bölüm yazdım ilk 10 bin sıralamaya sahip ve çıktı. Yani bu demek oluyor ki tercih etmeyenler olursa bölüm daha yukarılara kayabilir.

İlk defa duyuyorum bu dediğini. Örnek olarak geçen yıl 20.000 sıralama ile kapatmış bir okulu bu yıl tercih yapan kişi az olursa daha düşük sıralamalar da girebilir.

Yazabilirsin tabii ki de. Ben zamanında 11 bin sıralama yapmıştım fakat Eskişehir üniversitesi pilatoj bölüm yazdım ilk 10 bin sıralamaya sahip ve çıktı. Yani bu demek oluyor ki tercih etmeyenler olursa bölüm daha yukarılara kayabilir.

Yani benim puanım 290 diyelim. 320 puanlık bir tarih bölümü yazacağım ama o üniversitenin bölümünü yazacak insan sayısı az olduğu için inisiyatif gösterip beni alabilme şansları var.

Yani benim puanım 290 diyelim. 320 puanlık bir tarih bölümü yazacağım ama o üniversitenin bölümünü yazacak insan sayısı az olduğu için inisiyatif gösterip beni alabilme şansları var.

Puana göre değil sıralamanı dikkate alarak yap. Geçen sene ki o bölüm sıralaması diğer sene de öyle olacak diye bir şey yok. 10 bin veya 15 bin yukarı kayabilir veya daha da aşağıya inebilir. Bunun ortalamasını alın ona göre yazın.

Yazılabilir ve gelir de. Şans vardır her zaman ancak duruma bağlı. Örneğin bu sene sınav zor olur doğal olarak daha düşük puanlarla yerleşilir bölümlere. Sıralama işi daha az değişken.

Geri
Yukarı