Puanın yetmediği liseye gidebilir miyiz?

XeaWhitefish

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 9.sınıfım sanırım nakiller açılmış 8.sınıftan beri istediğim okulu 0.6 puanla kaçırdım, okulun şu anda 20 kişilik boş kontenjanı var. Acaba nakil istesem gelme ihtimali var mı? Bir yerde eğer puanınız yetmiyorsa sistem kabul etmez diye görmüştüm de. Ya da eğer sistem kabul etmezse başka bir nakil döneminde falan kabul edilme şansım var mı? Yaz tatilinde vs.

Arkadaşlar merhaba 9.sınıfım sanırım nakiller açılmış 8.sınıftan beri istediğim okulu 0.6 puanla kaçırdım, okulun şu anda 20 kişilik boş kontenjanı var. Acaba nakil istesem gelme ihtimali var mı? Bir yerde eğer puanınız yetmiyorsa sistem kabul etmez diye görmüştüm de. Ya da eğer sistem kabul etmezse başka bir nakil döneminde falan kabul edilme şansım var mı? Yaz tatilinde vs.
0.6 puan ile kaçırıyor ve 20 kişilik yer varsa büyük ihtimalle alınırsınız herhalde.

Hocam eğer obp ile alıyorlarsa girersiniz ama lgs puanı ile ise sıkıntı.

Hocam eğer obp ile alıyorlarsa girersiniz ama lgs puanı ile ise sıkıntı
Aynen hocam maalesef lgs puanıyla alıyor.

Birde bir soru daha soracaktım hadi diyelimki bir şekil tutturdum şuan gittiğim okul Fen Lisesi istediğimse Anadolu Lisesi onda sıkıntı çıkar mı ?

Aynen hocam maalesef LGS puanıyla alıyor.

Bir de bir soru daha soracaktım hadi diyelim ki bir şekil tutturdum şu an gittiğim okul fen lisesi istediğimse Anadolu lisesi onda sıkıntı çıkar mı?

Yok hocam meslekten fene fenden Anadolu'ya okul tipi fark etmez ama LGS ise 0,1 bile olsa nakil sistemi uyarı veriyor maalesef. Ama bir umut 20 kişilik boş kontenjan varsa puan düşer sende başvurabilirsin ya da okulla bir görüş ama kabul ederler mi muamma.

Bildiğim kadarıyla; TEOG'un ilk zamanlarında taban puan / emsal puan uygulaması yoktu. İsteyen herkes nakil başvurusu yapıyor ve nakil kabul gününde başvuranlar arasından puan üstünlüğüne göre kontenjan kadar öğrencinin başvurusu onaylanıyordu.

Ancak bu artık değişti. Sınavla öğrenci alan liselerde merkezi yerleştirme sonucunda sizin LGS'ye girdiğiniz sene o liseye yerleşmiş en düşük puanlı öğrencinin puanına eşit veya yüksek puanınız olması şartı bulunmaktır. Örneğin bir lisenin emsal / taban puanı 430,0000 ise puanınız 429,0000 olsa bile o liseye nakil başvurusu yapamazsınız, illa puanınız en az 430,0000 olmalıdır. Emsal puanlar şuradan görünebilir: MEB - e-Okul Uygulamaları

Hocam vallahi 50/60 puan farkıyla giden arkadaşımı gördüm. Konteyjan ve müdürlerle ilgili diye biliyorum. Gideceğiniz okulda arkadaşınız varsa bir müdürle konuşsun isterseniz.

Geri
Yukarı