Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-58 laptop paneli kaç ms tepkime süresine sahiptir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Klasik 144Hz Nitro paneli. Yaklaşık 20-25ms kadar bir gecikme süresine sahip panel çıkacak.

Kaynak;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yanlış bilgi
Klasik 144Hz Nitro paneli. Yaklaşık 20-25ms kadar bir gecikme süresine sahip panel çıkacak.

Kaynak;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çözüm

Kaynak;

Bir sorun var gibi gözüküyor.

Panel modeli aygıt açıklamasında BOE olarak görünüyor ancak kanıt olarak attığınız videoda Innolux panel var.
Aygıt adından herhangi bir veri çıkmıyor. Boe08b3 modeli var o panelin tam kodu ise NV156FHM-N4K. Tabii aynı aygıt değil ama 10ms BtW, GtG ise 5ms civarlarında geziyor.

Açıkçası bu kodun farklı görünmesi hakkında bir bildiğiniz yok ise yanlış bilgilendirme yapmanız hoş değil. Daha doğrusu kanıtsız olarak bilgi vermeniz hoş değil.

Panel modeli aygıt açıklamasında BOE olarak görünüyor ancak kanıt olarak attığınız videoda Innolux panel var.
Aygıt adından herhangi bir veri çıkmıyor. Boe08b3 modeli var o panelin tam kodu ise NV156FHM-N4K. Tabii aynı aygıt değil ama 10ms BtW, GtG ise 5ms civarlarında geziyor.

Açıkçası bu kodun farklı görünmesi hakkında bir bildiğiniz yok ise yanlış bilgilendirme yapmanız hoş değil. Daha doğrusu kanıtsız olarak bilgi vermeniz hoş değil.

O panelin olduğunu hiç sanmıyorum, bu modellerde 250 nit düşük NTSC panel oluyor fakat söylediğiniz kod öyle değil. KS'de laptop varken farklı kaynaklarla pek de uğraşmaya gerek yok, panelin tam kodunu yollasın AIDA 64'ten bakalım fakat genellikle bu modellerden 25 ms btw süresine sahip panel çıkıyor.

Panel modeli aygıt açıklamasında boe olarak görünüyor ancak kanıt olarak attığınız videoda ınnolux panel var.
Aygıt adından herhangi bir veri çıkmıyor. BOE08B3 modeli var o panelin tam kodu ise NV156FHM-N4K. Tabii aynı aygıt değil ama 10ms btw, GtG ise 5ms civarlarında geziyor.

Panel kodu eksik, bilerek o videoyu attım yaklaşık örnek olması için. Çünkü 144Hz Nitro panelleri ortalama 20-25ms tepki süresi veriyor. AUO, BOE, Innolux veya Panda olsun. Hepsi 20-25ms çıkıyor Nitro tarafında. İnternet üstünde olan incelemelere bakarsanız hepsinin de 20-25ms olduğunu görebilirsiniz. Yanlış bilgi verecek kadar amatör değilim 🙃

O panelin olduğunu hiç sanmıyorum, bu modellerde 250 nit düşük NTSC panel oluyor fakat söylediğiniz kod öyle değil. Ks'de laptop varken farklı kaynaklarla pek de uğraşmaya gerek yok, panelin tam kodunu yollasın AIDA 64'ten bakalım fakat genellikle bu modellerden 25 ms btw süresine sahip panel çıkıyor.

Panel kodu çıkmıyor, sadece BOE0B02 bilgisine ulaşabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Panel kodu çıkmıyor, sadece BOE0B02 bilgisine ulaşabiliyorum.

Tam bulsanız bile fark olmayacak. Bu kasada kullanılan 144Hz panellerin hepsi çok yakın değerler veriyor. 20-25ms arası bir tepki süresi var.

Yani bulmak için uğraşmam gereksiz diyorsunuz. Minimum 20 maksimum 25 ms çıkacak kesin şekilde.

Evet, gerek yok bence. Maksimum ve minimum arasına almak doğru değil. Ortalama değerler bunlar.

Geri
Yukarı