PUBG açılmama sorunu ve "0xc00007b" hatası

dgknyl

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Yazılım
Windows 10 kullanıyorum, sistemim yeni. PUBG'ye tıklıyorum oyun çalışıyor diyor ve 10 saniye sonra kapanıyor. Ekrana gelmiyor. Yönetici açmaya çalıştığımda 0xc00007b hatası veriyor.
İnternette alakalı konuları araştırdım. Gerekli kütüphaneleri ve .dll dosyalarını yükledim. C++ ve VRedist güncellemelerini yaptım. Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula yaptım. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısa zaman önce aynı sorunu yaşadım ve oyunu iade edip tekrar satın aldım. Format atarak çözdüm. Formattan sonra bütün C++ ve Vredist yüklemelerini yapın. Ardından internette kolayca bulabileceğiniz oyun için gerekli .dll dosyalarını indirip SysWOW64 (Bilgisayarınızın 64 bit olduğunu varsayıyorum) klasörüne atın. Oyunu sıkıntısız indirdiğinize emin olun en ufak bağlantı sorununda eksik dosya indirebiliyor buna ihtimal vererek Steam kütüphanenizden PUBG sağ tıklayıp özelliklere gelin, ardından yerel dosyalardan oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulayın. Ben bu şekilde çözdüm umarım yardımcı olabilmişimdir. PUBG erken erişimde olduğu için güvenebileceğiniz bir oyun değil en ufak program açık iken bile oyun açılmayıp crash verebiliyor. Mesela MSI Afterburner açık iken oyun açılmıyor. Tam bütün sorunlar halloldu dedim, oyunu oynamaya başladım, ardından oyunu oynarken durduk yere PUBG crash hatası vermeye başladı. 2 gündür sorun devam etmekte ve 69 TL verdiğim oyundan hiç zevk alamamaktayım. Erken erişim bitmeden alınmaması şiddetle tavsiye edilir. Yol yakın ise iade edilesi bir oyun.

Bilgisayar zaten yeni internetten indirdiğim .dll dosyaları yüzünden açılmadığını düşünüyorum. Bilgisayar oyunları için gerekli .dll dosyaları diye arattırıp indirip System32 ve SysWOW64 klasörlerine attım. Açılmıyor oyun bir türlü tekrar format atmakta istemiyorum. Driverleri tekrardan kur oyunları güncelle vs. gibi. Daha basit bir çözüm yolu olmalı.

Konu takibimde Dependency Walker hata raporunu alabilir miyim? Hatalı DLL'leri seçip ayıklıyor. Eğer olmazsa TW'den bağlanıp bakabilirim.
http://www.dependencywalker.com/depends22_x64.zip

Ve elle DLL dosyası atmayın bu sisteme zarar verir. Örnek 32 bitlik DLL dosyasını 64 bite kopyalarsanız (ki muhtemelen öyle bir şey oldu) oyunlar bu hatayı verir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu takibimde Dependency Walker hata raporunu alabilir miyim? Hatalı DLL'leri seçip ayıklıyor. Eğer olmazsa TW'den bağlanıp bakabilirim.
http://www.dependencywalker.com/depends22_x64.zip

Ve elle DLL dosyası atmayın bu sisteme zarar verir. Örnek 32 bitlik DLL dosyasını 64 bite kopyalarsanız (ki muhtemelen öyle bir şey oldu) oyunlar bu hatayı verir.
Akşam eve gittiğimde tekrardan buraya yazarım. Raporu atarım.

Dosyayı upload ettim ne kadar doğru yaptım bilmiyorum. Yeterli olmazsa Team Viewer verebilirim.
Dosya linki.

Devam ediyor artık bıraktım PUBG'yi bu yüzden diyebilirim. Çok uğraştım format atmakta istemiyorum. Hatta bilgisayarı satma kararı aldım bugün ilan koyucam.

upload_2017-12-1_16-15-44.png

x3daudio1_7.dll ve xapofx1_5.dll 32 bit (x86) formatında. Normalde 64 bit (x64) formatında olması gerek.

xapofx1_5.dll için çözüm;
  1. Şu dosyayı indirin. Ardından içindeki .dll dosyasını kopyalayın.
  2. Akabinde C (yerel disk):\Windows\SysWOW64.
    upload_2017-12-1_16-23-2.png
  3. xapofx1_5.dll dosyasını SysWOW64'ün içine atın ve ''Hedefteki Dosyayı Değiştir'' ikonuna basın.
    upload_2017-12-1_16-22-25.png
xapofx1_5.dll sorunu çözüldü.

x3daudio1_7.dll için çözüm;
  1. Şu dosyayı indirin.
  2. İçindeki .dll dosyasını kopyalayın.
  3. C (yerel disk):\Windows\SysWOW64 içine atın. ''Hedefteki Dosyaları Değiştir'' ikonuna basın ve sorun çözülecektir.
    upload_2017-12-1_16-26-29.png

Kusura bakmayın unutmuşum size dönmeyi. Umarım sorun çözülmüştür. Konu dışı ama PUBG sevdiğim bir oyun karşılıklı oynamak isterim. :) @dgknyl

Dosya Ekleri

• upload_2017-12-1_16-22-50.png
    upload_2017-12-1_16-22-50.png
    14,5 KB · Görüntüleme: 102
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı