PUBG: Battlegrounds Ücretsiz Oluyor

Oyuncu sayısına bakılırsa pek ölü sayılmaz. Açıkçası benim için iyi bir haber, ücretsiz olduktan sonra oyunu iyice bozmazlarsa.

1639186606863.png

Bu oyunu oynayan kaldı mı ki ücretsiz oluyor? Oyunda sadece 500lvl kemik tayfa var. Yeni oyuncu yok. Botlar sunucuyu doldurmasın diye harita seçme sistemini bile kaldırdılar. Hayatımda para verdiğime en çok pişman olduğum oyun olabilir. Vuruş hissiyatı desen yok, adamı vurduğunu sadece ölünce anlayabiliyorsun. Kontrol ettiğiniz karakterin bir hissi, ağırlığı bile yok. Sanki plastik manken kontrol ediyormuşsunuz gibi. Bir de karakterin yürüyüşü ve ilerlemesi sanki GTA'da tekne kullanıyormuş gibi. Sesler zaten berbat ötesi. Bir BF veya CoD oyunu oynayıp tekrar bu oyuna girince ne kadar çağ dışı ve odun mekaniklere sahip olduğu anlaşılıyor. Başarısını bunca zamandır karşısına adamakıllı rakip gelememesine bağlıyorum desem doğru değil, bir sürü rakibi var ama hiçbirisi bu ayarda değil. Belli bir formül tutturmuşlar, fikir güzel ama oyun çöp oğlu çöp.

Aynen kardeşim 50 kilometre hızla koşabilirsin gerçek hayatta(!) CoD ve BF de gerçek hayata bağlı hiçbir şey yok. Animasyonlar PUBG: Battlegrounds da fazlasıyla iyi, silah sesleri, ayak sesleri, araç sürüş, adama sıkma hissi vb. senin dediğin her şey tamamen gerçek dışı olan şeyler fakat PUBG tamamen gerçekçiliğe odaklanmış bir oyun. Adama sıktığımızda pubgmdeki gibi işaretçi çıksın diyorsun. PUBG'ye yeni oyuncu gelmemesinin sebebi çok kötü eşleştirme sistemi olması (oyuncu yok o yüzden hep iyi oyuncularla eşleşiliyor).

Aynen kardeşim 50 kilometre hızla koşabilirsin gerçek hayatta(!) CoD ve BF de gerçek hayata bağlı hiçbir şey yok. Animasyonlar PUBG: Battlegrounds da fazlasıyla iyi, silah sesleri, ayak sesleri, araç sürüş, adama sıkma hissi vb. senin dediğin her şey tamamen gerçek dışı olan şeyler fakat PUBG tamamen gerçekçiliğe odaklanmış bir oyun. Adama sıktığımızda pubgmdeki gibi işaretçi çıksın diyorsun. PUBG'ye yeni oyuncu gelmemesinin sebebi çok kötü eşleştirme sistemi olması (oyuncu yok o yüzden hep iyi oyuncularla eşleşiliyor).

CoD ve BF'de gerçekçilik yok haklısınız. (PUBG'de de çok yok gerçi.) Bence BF'ye bu zevk katıyor. O eski BFlerin kaos ortamı mükemmel. Gerçekçi yapmaya çalışsalardı muhtemelen o kaos ortamı olmayacaktı veya daha kötü olacaktı. CoD zaten her sene çıkan koridorlarda bot öldürme oyunu.

Konu bilgilendirmesini tam okumanızda fayda var.
12,99 dolarlık bir durumdan bahsetmiş. Tamamen bedava olmayacak belli.
Herkesin erişim sağlaması adına ve etkileşim yükseltmek adına yapılmış bir eylem olduğunu görüyorum ben.

Beklediğimiz bir durumdu bu zaten. Kitlesi taban seviyelerinde olan bir oyun.
Ancak 13 dolarlık bir eylem ülkemizde ciddi patlak verir benden demesi. Güncel kur üzerinden bir fiyatlandırma çıkarsa eğer ciddi rezalet olur.
3-4 dolar kabul edilebilir seviyeler. Zaten şu an oyunun bedeli 87 TL. Daha fazlasını ödememek adına şu an 87 TL ile alım dahi yapan olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı