PUBG Fare Takılma Sorunu

burakdudoglu

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mekanik Tasarımcı
Sistemim;
  • Anakart: MSI B350M Gaming Pro
  • İşlemci: Ryzen 3 1300X
  • RAM: Gskill 8 GB 3000 MHz
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1060 6G Gaming X Plus

Lobi yüklenirken ve oyuna girdiğimde başlarında 3 5 dakika sanki mouse çalışmıyormuş gibi donmalar, takılmalar meydana geliyor. (CS:GO'da mouse çatır çatır çalışıyor.)

Bir arkadaş da benzer videoyu Youtube'a atmış. Sorunu çözen var mı? Yardımcı olursanız teşekkürü bir borç bilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O anda FPS düşmesi oluyor mu? RAM yetersiz olabilir, ayrıca HDD'de kurulu ise SSD'ye geçirin oyunu.

Afterburner ile RAM değerlerini takip edip buraya da oyun esnasında ekran görüntüsü alarak ekleyebilir misiniz? RAM yetersiz olabilir diye düşünüyorum ben de.

Son düzenleyen: Moderatör:
PUBG oyun ayarlarında Replay ve Death Cam seçeneğini kapalı olarak değiştir.
Ekran Görüntüsü (31).png
Sadece başlangıç lobisinde oluyorsa oyundan kaynaklıdır.
Oyun sorununu aşağıdaki bağlantıdan oyun yapımcılarına iletin.
PUBG Support

Sanırım bir şeyleri yanlış yazdım 1 günlük uyarı geldi kusura bakmayın geç cevap için:)

RAM yetersiz olduğunu düşünmüyorum, sebebi arkadaşımda da 8 GB RAM yeterli oluyor ve baktığımda kullanım 5-6 maksimum 7 GB'de kalıyor.

Replay KAPALI
Death Cam AÇIK

HDD'den SSD'ye aldım ve takılma gitti ama hala sisteme göre FPS seviyem düşük kalıyor.
Ani düşüşler yok.

1920*1080 çözünürlükte 40-50 FPS olarak değişiyor. İşlemci kullanımı %75 PUBG kullanıyor diğer çalışan programlarla beraber %95 99'lara kadar çıkıyor. Ekran kartı kullanımı daha düşük.
Bildiğim kadarıyla Ryzen 3 1300x işlemci ve GTX 1060 6GB ekran kartında darboğaz sorunu da olmamalı.

Afterburner'da OSD bilgi ekranını bulamadım bu sebeple görüntü alamadım.:)

Aklıma gelenleri yaptım yazayım onları da madde halinde sizlere fikir versin.

-Ekran kartı driverlarını güncelledim.
-BIOS'u güncelledim.
-W10 64 bit 1709 sürümü güncellendim. (Temiz kurulumu bilgisayar teknik serviste yaptırdım.)

Ayarlarım:
Kenar yumuşatma > ORTA
Rötüş > ÇOK DÜŞÜK
Gölge > ÇOK DÜŞÜK
Doku > ORTA
Efektler > ÇOK DÜŞÜK
Yeşillik > ÇOK DÜŞÜK
Görüş Uzaklığı > YÜKSEK

Bazıları ayarları yükselttiğinde işlemciye binen yük ekran kartına vererek daha yüksek FPS aldığını da belirtmiş akşam deneyeceğim. Büyük ihtimalle benden çok daha fazla bu sorunu yaşayan vardır yardımcı oluruz hep beraber.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM yetersiz olduğunu düşünmüyorum, sebebi arkadaşımda da 8 GB RAM yeterli oluyor ve baktığımda kullanım 5-6 maksimum 7 GB'de kalıyor.
7 GB kullandığında yeterli gibi gözükebilir fakat yetersiz. Geriye kalan 1 GB'ı da Windows ve diğer yazılımlar kullanıyor ve RAM tamamiyle dolmuş oluyor.
RAM 16 GB ya da en azından 12 GB olmalı.

Aynı sorunu ben de yaşadım, sanki mouse hassasiyeti düşürülmüş gibi mouseu çok hareket ettirsen de çok az dönüyor gibi değil mi ?

SSD ye alınca ortadan kalktı o sorun. Formattan sonra oyunları HDD kurdum, çok fark etmeyeceğini düşünüyordum. Tabiki SSD lazımmış dedim. Bütçem uygun olduğunda 240 GB bir SSD bakacağım gibi duruyor.

7 GB kullandığında yeterli gibi gözükebilir fakat yetersiz. Geriye kalan 1 GB'ı da Windows ve diğer yazılımlar kullanıyor ve RAM tamamiyle dolmuş oluyor.
RAM 16 GB ya da en azından 12 GB olmalı.

RAM alırken yine aynı model mi alınmalı bilginiz var mı? Bunla ilgilide farklı şeyler okumuştum.
Mevcut olan aşağıdaki;
G.SKILL RipjawsV Kırmızı 8GB 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı

hocam aklıma gelen ve yaptığım şeyleri yukarıda yazmıştım bir bak istersen bu konularda pek bilgili öneri sunacak seviyede değilim araştırdığım kadarıyla yukarıdakiler.:)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdide donmalar meydana geliyor bu işin içinden çıkamayacağım sanırım :)

Tekrardan selamlar sorunum PSU dan kaynaklı olabilir mi? 4 5 yıllık eski Pc den kalan bir ürün.

Thermaltake TR2 S 600W Güç Kaynağı

Biraz daha gözlemledikten sonra CPU %90 / 100 arasıyken GPU %70 80 lerde kaldığını gördüm bunun üzerine grafik ayarlarını yükselttim biraz fark etsede yine de darboğaz yapıyor anladığım kadarıyla ama araştırınca da yapmaması gerektiğini düşünüyorum :)

Bir çıkış / çözüm bulamadım.:)

Görev yöneticisi sadece PUBG %70 75 arası CPU kullanımı gösteriyor.

Konu hala güncel olarak devam etmektedir. Yardımcı olabilecek arkadaşları bekliyorum.:)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı