PUBG FPS düşüşleri

İşletim sistemi
Windows 10

kjhl017

Femtopat
Daha fazla  
  • i3-10100F
  • GTX 960 2 GB.
  • 8 GB 2666MHz RAM.
  • 120GB SSD (5GB boş alan var)
PUBG'de 70-110 arası FPS alıyorum güzel bir şekilde de oynatıyor. Ama arada rastgele bir şekilde, özellikle paraşüt açıldığı anda ve farklı bir yöne hızlı bir şekilde Mouse'umu çevirdiğim anlarda bir drop yaşıyorum. Oyun birdenbire duruyor. Afterburner'da her şeyin kullanımı %0 olarak görünüyor. Yaklaşık 5 saniye sonra bazen bu süre uzayabiliyor birdenbire düzeliyor. Düzeldiğinde ise ekranda internet bağlantı hatası diyor. İnternetimde hiçbir sorun yok kablolu bir şekilde 100Mbps internet alıyorum ping 45-55 arası.

Ekran kartımın eski ve 2 GB oluşu bir sorun olabilir fakat ben asıl problemin diskte fazla boş yer olmayışından kaynaklandığını düşünüyorum. Fazla bir bilgim olmadığından tam olarak teşhis koymak istemiyorum.

Ayrıca oyun içerisinde, RAM kullanımı 6.5GB - 7.1GB arasında gidip geliyor.
Ekran kartı kullanımı genellikle %90-95 arasında. Bazen %85 olabiliyor.
İşlemci kullanımı %35-45 arasında.
İşlemci ve ekran kartı da soğuk bir şekilde çalışmakta.

Ramim 16 GB işlemcim 10400f ekran kartım 5500xt. Bahsettiğiniz dropları bende yiyorum. PUBG ile bağdaştırdım o dropları artık. Öyle kabul ettim..

Ramim 16 GB işlemcim 10400f ekran kartım 5500xt. Bahsettiğiniz dropları bende yiyorum. PUBG ile bağdaştırdım o dropları artık. Öyle kabul ettim..
Bende öyle düşünüyordum fakat arkadaşım Ryzen 3 3100, GTX 1050, 8GB 3000MHz Ram, 240GB SSD (yarısı boş) ile PUBG'de bu sorunları yaşamıyor FPS değerlerimiz hemen hemen aynı. Bu durumda sorun ya ekran kartından ya da diskten kaynaklanıyor. Benchmark testlerinden ve izlediğim videolardan yola çıkarak iki ekran kartı aynı performansı veriyor hemen hemen. Sorunun kaynağını tam olarak çözemedim.
SSD'de 30GB kadar yer açtım ve sorun %100 olarak diskte boş olan olmamasından kaynaklı. Yer açtıktan sonra bir daha bahsettiğim şekilde takılma olmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı