PUBG FPS yüksek ama oyun akıcı değil

srcn90

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Gümrük Muhafaza Memuru
Sistemim;

MSI MAG Z390 Tomahawk.
MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio.
i5 9600KF (5 GHz) overclock.
Corsair H100I RGB Platinum sıvı soğutma.
2x8 GB 3000 MHz RAM.
Samsung 970 Evo 500 GB M.2 SSD.
Seasonic focus Plus 750 Watt 80+ Gold PSU.
ViewSonic VX2758-2KP-mhd 1440P 144 Hz 1 ms IPS panel.

Oyun içi ayarlarım; kenar yumuşatma, doku ve rötuş Ultra gerisi en düşük. İşleme ölçeği 100 ve FPP kamera açısı 100. keskinleştirme: Açık. Vysnc: Kapalı. 1400P'de oynuyorum.

Tüm Driver'larım güncel, sıcaklık değerlerim çok iyi ama oyun içinde sağa sola bakarken bulanıklaşma ve objelerde titreme, ara sıra takılma ve etrafımda 4-5 kişi olduğunda FPS'in 110 civarına düşmesi gibi problemlerim var. Daha ne yapmalıyım bu sisteme? 9700K mı almalıyım? Normalde aldığım FPS 170 ortalama.

Ayrıca son birkaç gündür oyundayken alt-Tab yaptığımda Discord'a veya masaüstüne ulaşmam tam 3 saniye sürmekte, önceden bu da yoktu.

Ne önerirsiniz?

Hocam evet tam ekran ile kenarsız arasında FPS farkı ben de göremedim. LITE vs STEAM PUBG konusunda tam aklımdan geçenleri söylemişsiniz. Monitörü sürekli kontrol ederim evet 144 HZ'de. Oyun içi FPS'i 143'e ayarladığım bir fark görememiştim ki zaten ben alabildiğim kadar FPS almak isterim, bunun input lag'ı düşürdüğünü söylüyo bi arkadaşım. Keskinleştirme'yi kapattığımda şikayetleri büyük oranda azaldı gibi, o titremeler keskinleştirmenin açık olmasından kaynaklanıyomuş heralde.

Bunların dışında şunu sormak istiyorum 144 HZ monitörde maks FPS'i 143'e ayarlamanın yararı nedir? Yayıncılara bakıyorum özellikle Mithrain ve 10000DAYS'in FPS'leri çok yüksek değil ama çokta dalgalanma yaşamıyolar, 100 - 150 arası gidip geliyo. Benimkisi ise 100 - 200 arası. Bunun sebebi nedir?
Sercan abi merhaba , problemini cözebildin mi acaba? Ayni problemi yasiyorum da uzun süredir

Sercan abi merhaba , problemini cözebildin mi acaba? Ayni problemi yasiyorum da uzun süredir

Dostum merhaba, ekran kartı driverlarını sürekli güncel tut. Sonra Nvidia program ayarlarından PUBG için (Google'a yazınca çıkar.) özel ayarlar yap. Bende şu an gayet iyi akıcı oyun, başka da bir şey yapmadım. Sanırım ekran kartı driver'ıyla alakalı direkt olarak.

Bir de oyun içi grafik ayarlarından keskinleştirmeyi kapat mutlaka.

Geri
Yukarı