RTX 2060 yüksek GPU kullanımı

ClowNys

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, bir oyunda neredeyse %100 GPU kullanımı alıyorum. Önceden böyle bir sorun yoktu, daha oyuna girmeden lobide bile %100 kullanım görüyorum ve bu ısınma yaratıyor.
Ekran kartımın sürücüsünün 2023'te kurulmuş olduğunu gördüm, sürücüyü son sürümüne güncelledikten sonra değişim olmadı.
Ekran kartı: NVIDIA RTX 2060.
Oyunun lobisinde MSI Afterburner görüntüleri:

1715717827163.png

Ve ek olarak Memory MHz'si sabit olarak 7000 de bunu da belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, bir oyunda neredeyse %100 GPU kullanımı alıyorum. Önceden böyle bir sorun yoktu, daha oyuna girmeden lobide bile %100 kullanım görüyorum ve bu ısınma yaratıyor.
Ekran kartımın sürücüsünün 2023'te kurulmuş olduğunu gördüm, sürücüyü son sürümüne güncelledikten sonra değişim olmadı.

Eki Görüntüle 2195752

Bazi oyunlar lobide de yuzde 100 kullanim sagliyor. Sicaklik olarak da ekran kartiniz tam olarak marka modelini ogrenebilir miyim?

Eki Görüntüle 2195752

Hocam %100 kullanması normal fakat 7000 MHz normal değil bence.

BIOS ta XMP ayarının açık olmasından kaynaklandığını düşünüyorum.
XMP ile alakalı değil bu dediğin şey RAM'lerine etki eder sadece, ekran kartının VRAM'leri tamamen bağımsız.
Eğer lobide bir FPS kilidi yoksa tamamen olası bir şey, kartın çalışıyor ki üretebildiği kadar kare üretsin. Yüksek tazeleme hızlı bir monitör kullanıyorsan oyun açık olmasa bile yüksek bellek kullanımı görülebilen bir olay.

XMP ile alakalı değil bu dediğin şey RAM'lerine etki eder sadece, ekran kartının VRAM'leri tamamen bağımsız.
Eğer lobide bir FPS kilidi yoksa tamamen olası bir şey, kartın çalışıyor ki üretebildiği kadar kare üretsin. Yüksek tazeleme hızlı bir monitör kullanıyorsan oyun açık olmasa bile yüksek bellek kullanımı görülebilen bir olay.

Buradan anlamam gerekiyor ki ekran kartımda ve sürücümde sorun yok.

Markasi gigabyte ise sicakligi da normal.

Markası MSI.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim, iyi günler.

Buradan anlamam gerekiyor ki ekran kartımda ve sürücümde sorun yok.

Markası MSI.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim, iyi günler.
Evet problem yok. Isıların biraz yüksek ama Ventus 2x gibi bir modelse kabul edilebilir belki, soğutma konusunda başarılı bir model değil maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı