PUBG görüntü yırtılması sorunu

kingfish

Decapat
Merhaba arkadaşlar ben Monster abra a5 v13.3 laptopa sahibim. 1050 Ti Nvidia ekran kartı mevcut i5 8300H işlemcili. PUBG oyunun da VSYNC kapalı iken sağa sola dönüşlerde ekranda ufak çaplı yırtılmalar ve donma meydana geliyor. Fakat VSYNC açtığımda FPS 60 sabitlenip oyundaki yırtılmalar ve donmalar düzeliyor bu sefer de input lag sorunu başlıyor. Forumda bu konu hakkında Fast VSYNC açın denmiş araştırmamı da yaptım fakat Nvidia denetim masam güncel olmasına rağmen Hızlı seçeneği çıkmıyor. Yardım ve önerilerinizi bekler iyi forumlar dilerim...

Son düzenleyen: Moderatör:
Akıcılık farklı bir şey, gözünüzün anlam verebildiği kare sayısı farklı bir şey, monitörün desteklediği kare sayısı farklı bir şey. Araştırmadan konuşmayın. Siz CS:GO'da 300 FPS alırken yırtılmalar yaşıyorsunuz, çok hızlı olduğu için fark edemiyorsunuz. Bizim konumuz akıcılık değil monitördeki yırtılmalar. İyi günler.
Arkadaş zaten 60 FPS e sabitleyip oynamayı denemiş ve oda input lag olduğundan bahsetmiş demek ki konumuz sadece monitördeki yırtılmalar değilmiş. İyi günler.

Arkadaşlar ne biliyorsanız onu yapın. Bir şey biliyoruz, tecrübemiz var ki söylüyoruz anlamamakta ısrar ediyorsunuz.
Arkadaş zaten 60 FPS e sabitleyip oynamayı denemiş ve oda input lag olduğundan bahsetmiş demek ki konumuz sadece monitördeki yırtılmalar değilmiş. İyi günler.
60 FPS'e sabitlememiş "arkadaş" V-SYNC açmış, ikisi aynı şey değil. Ben grafikleri yükseltip yükün ekran kartına binmesini önerdim. Böylece 60 FPS'in altına düşürmüş olacağız ve 50-60 arasında stabil olarak oynayacak. Biliyorsanız konu açmanıza da gerek yok, yardıma ihtiyacınız var gibi durmuyorsunuz. Üstelik özentiliği de bırakırsanız, daha özgün olursunuz, yaptığınız çocukluktan başka bir şey değil, daha fazla cevap vermeyeceğim, nasıl olsa biliyormuşsunuz, "iyi günler".

Arkadaşlar ne biliyorsanız onu yapın. Bir şey biliyoruz, tecrübemiz var ki söylüyoruz anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

60 FPS'e sabitlememiş "arkadaş" V-SYNC açmış, ikisi aynı şey değil. Ben grafikleri yükseltip yükün ekran kartına binmesini önerdim. Böylece 60 FPS'in altına düşürmüş olacağız ve 50-60 arasında stabil olarak oynayacak. Biliyorsanız konu açmanıza da gerek yok, yardıma ihtiyacınız var gibi durmuyorsunuz. Üstelik özentiliği de bırakırsanız, daha özgün olursunuz, yaptığınız çocukluktan başka bir şey değil, daha fazla cevap vermeyeceğim, nasıl olsa biliyormuşsunuz, "iyi günler".
Müdür tmm hemen kızma ya dediğin doğru tabiki [emoji4].

Herkese verdiği cevaplardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim son bir sorum olucak bu kadar bilgili insanı bulmuşken kaçırmıyayım :) ekran yırtılmasını bir şekilde absorbe ettim sayılır fakat bu vsync açıkken ki akıcılığı vsync kapalı iken yakalıyamıyorum yani karakterle sağa sola bakarken özellikle 60-70 fps olsa sanki 10-20 fps varmıs gibi kasıyor bunu çözebilirmiyim yoksa bu oyundan mı kaynaklı alışmalımıyım ?

Herkese verdiği cevaplardan dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim son bir sorum olucak bu kadar bilgili insanı bulmuşken kaçırmıyayım :) ekran yırtılmasını bir şekilde absorbe ettim sayılır fakat bu vsync açıkken ki akıcılığı vsync kapalı iken yakalıyamıyorum yani karakterle sağa sola bakarken özellikle 60-70 fps olsa sanki 10-20 fps varmıs gibi kasıyor bunu çözebilirmiyim yoksa bu oyundan mı kaynaklı alışmalımıyım ?
Dostum bide VSYNC'yi kapat oyun ayarlarını orta ayarlara al öyle dene.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı