PUBG hakkında ne düşünüyorsunuz?

Keşke başlıkta belirtseydin onu 😅 Steam konusu da şöyle 2-3 milyon kullanıcıdan günümüzde 400-500 bine düştüler. Hile ufak bir etken çünkü yasaklamalar olduğu için tekrar para ödemek istemeyenler oluyor. Steam için oyuncu düşüşü hileden çok içerikler.

Ben Lite yeni çıktığı dönem sıkıldığımdan değişiklik olsun diye bırakmıştım ki yeni bir ekip ile tanışmış oldum.

Ama bence hala oynanabilir. Günümüzde sevilen değil de para verip oyna şunu mantığında ilerliyor. (Valorant, Rise of kingdoms vb)

Oyun bence kendi kendini bitirdi. İlk çıktığı zaman almıştım. 3 seneye yakın oynadım. Warzone çıkınca onu bıraktım. Gerçekten çocuk oyunu gibi yaptılar son güncellemelerle. Optimizasyon sorunu ve oynanış kötüyken dinazor kostümü ile uğraşıyorlar. Emin olun iki sene önceki PUBG bundan daha zevkliydi. Bence hala oynanabilir ama daha farklı yenilikler lazım. gibi...

Hocam PUBG'nin anlamadığı bazı şeyler var. Sıralıyorum:
1- Skin çıkarmak oyun kurtarmaz.
2- Serverları düzeltmeden oyununu oynatamazsın.
3- çinlilerin önünü almazsan herkes oyundan soğur.
4- Oyuncuların isteklerine göre hareket etmeme.
5- Güçlü rakiplerin çıktığı halde sen hala ben en iyisiyim diye takılırsan oyuna bot getirirsin.
6- Herkese hitap eden optimizasyon işini çözmemesi.
Dünyanın en umursamaz firması Valve bile Valorant çıktıktan sonra güncellemelerine sıklık kazandırdı. Oyuncu sayısının düşmemes için adımlar atıyor. 128 tick serverlar konuşuluyor. Source 2 motoru konuşuluyor. Böyle yayıncılar için skin çıkararak falan olmuyor bu işler. Ranked modu biraz hareket getirdi. Ancak gerçekten çok uzun ömürlü olmayacak bu. Ben hala severek oynuyorum. Ama hile konusu çok sıkıntı. Hayvan gibi para kazandığın oyundan hile sıkıntısı çekmek biraz sıkıntı. Artık son çare olarak da skin pazarlamayı açacaklardır. Düşüncelerim böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı