Çözüldü PUBG Lite Nasıl daha iyi oynanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kratosmanos

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Malatya
Battle royale oyunlarını yeni oynamaya başladım. PUBG Lite sürümünü oynamaktayım. Ancak spraylerim tam oturmuyor. Bu spray işi zamanla mı oluyor yoksa püf noktası var mı? Ekstra efor göstererek daha iyi spray atabilir miyim mümkünse yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Öncelik olarak yetenek gerekli, sonradan geliştirseniz de bir yere kadar. Bunun dışında mouse DPI ve oyun için hassasiyet ayarını size en uygun şekilde ayarlayın ve sürekli aynı şekilde oynayın. Her oyun mekaniği farklı olduğu için zamanla eliniz alışmaya başlar. Ne kadar çok pratik yapar ve oynarsanız o kadar eliniz alışır ve daha iyi aim alırsınız. Ayrıca sistem ve ekipman da oldukça önemli.
Öncelik olarak yetenek gerekli, sonradan geliştirseniz de bir yere kadar. Bunun dışında mouse DPI ve oyun için hassasiyet ayarını size en uygun şekilde ayarlayın ve sürekli aynı şekilde oynayın. Her oyun mekaniği farklı olduğu için zamanla eliniz alışmaya başlar. Ne kadar çok pratik yapar ve oynarsanız o kadar eliniz alışır ve daha iyi aim alırsınız. Ayrıca sistem ve ekipman da oldukça önemli.

Çözüm
Öncelik olarak yetenek gerekli, sonradan geliştirseniz de bir yere kadar. Bunun dışında mouse DPI ve oyun için hassasiyet ayarını size en uygun şekilde ayarlayın ve sürekli aynı şekilde oynayın. Her oyun mekaniği farklı olduğu için zamanla eliniz alışmaya başlar. Ne kadar çok pratik yapar ve oynarsanız o kadar eliniz alışır ve daha iyi aim alırsınız.
Elimde şu an uygun bir sistem bulunmamakta laptop var ondan da oynanmıyor arada arkadaşlarla kafeye gidiyoruz orada da her şey farklı biliyorsun her seferinde ayar yapma falan rastgele yapıyorum öyle ocakta sistem dizmiş olurum o zaman verdiğin tüyo doğrultusunda hareket edeceğim saol.

Spray işi zamanla olur. Tararken mermilerin ne tarafa doğru gittiğine dikkat ederseniz yavaş yavaş alışırsınız. Bu arada PUBG Lite'da zorlanıyorsanız PUBG'de çok zorlanırsınız. Son olarak oyunu çok oynamanız gerekmekte her oyunda olduğu gibi. Bu arada AK gibi silahlar çok sekiyor, onun gibi silahları tek tek atarak kullanmanız gerekli. Daha çok QBZ, M4, Scar gibi silahları 2x ve 3x ile oynayın yine 4x ve üzeri scopelarda oynamak aptallık olur ve spray yapması çok zor olur.

Spray işi zamanla olur. Tararken mermilerin ne tarafa doğru gittiğine dikkat ederseniz yavaş yavaş alışırsınız. Bu arada PUBG Lite'da zorlanıyorsanız PUBG'de çok zorlanırsınız. Son olarak oyunu çok oynamanız gerekmekte her oyunda olduğu gibi. Bu arada AK gibi silahlar çok sekiyor, onun gibi silahları tek tek atarak kullanmanız gerekli. Daha çok QBZ, M4, Scar gibi silahları 2x ve 3x ile oynayın yine 4x ve üzeri scopelarda oynamak aptallık olur ve spray yapması çok zor olur.
Aynen kanka zaten PUBG'ye başlayalı 10 ay anca oldu o da mobille başladım oradan lite. Ne zaman lite'ı düzgün oynama başlarsam orjinaline geçerim.

Adamlar kaç Xlerle spray atıyorlar şaşırıyorum. Gerçekten bu insanlar makro falan kullanmıyor mu? Yani sonuçta turnuvalarda oynuyorlar muhtemelen kullanmıyorlar. Hepsi mi kullanmıyor bilemiyorum.

Yada düzgün spray atan varsa DPI ve oyun içi hassasiyet ayarlarını yollasın onları deneyelim :)

Yani direk aşağı çekmekte işe yaramıyor yine sağa sola çok yalpa yapıyor. Her silahın ayrı bir zikzak hareketi mi var nedir?

Bazı yayıncılar mouse hareketlerini kamerayla ayrıca çekiyorlar. Bakıyorum çok fazla aşağıya çekmeden dümdüz spray atıyorlar. Hassasiyeti çok yükseltseniz bile ben de öyle olmuyor.

Mouse'un DPI ayarını 5000 yani en sona getirdim bakalım bir de böyle deneyeyim :)

Adamlar kaç Xlerle spray atıyorlar şaşırıyorum. Gerçekten bu insanlar makro falan kullanmıyor mu? Yani sonuçta turnuvalarda oynuyorlar muhtemelen kullanmıyorlar. Hepsi mi kullanmıyor bilemiyorum.

Yada düzgün spray atan varsa DPI ve oyun içi hassasiyet ayarlarını yollasın onları deneyelim :)

Yani direk aşağı çekmekte işe yaramıyor yine sağa sola çok yalpa yapıyor. Her silahın ayrı bir zikzak hareketi mi var nedir?

Bazı yayıncılar mouse hareketlerini kamerayla ayrıca çekiyorlar. Bakıyorum çok fazla aşağıya çekmeden dümdüz spray atıyorlar. Hassasiyeti çok yükseltseniz bile ben de öyle olmuyor.

Mouse'un DPI ayarını 5000 yani en sona getirdim bakalım bir de böyle deneyeyim :)
Kanka ben biraz öğrendim bu spray işini 3x falan rahat atıyorum dolu silahta dikey geri tepme gibi bir şey olacaktır mouse kısmında onu 1.45-1.55 yap rahatlatıyor baya spray işini Mithrain abimiz 800 DPI 0.37 sensivity 1.45 dikey mouse hassasiyetiydi sanırım böyle oynuyor gerisi zamanla oturuyor.

Kanka ben biraz öğrendim bu spray işini 3x falan rahat atıyorum dolu silahta dikey geri tepme gibi bir şey olacaktır mouse kısmında onu 1.45-1.55 yap rahatlatıyor baya spray işini Mithrain abimiz 800 DPI 0.37 sensivity 1.45 dikey mouse hassasiyetiydi sanırım böyle oynuyor gerisi zamanla oturuyor.

Mouse'u 800 DPI yaptım masaüstünde hareket ettirmekte zorlanıyorum :) Mithrain AK47'yi çok iyi kullanıyor.

Her silahı kullanıyor da AK'si iyi gerçekten. O 800 DPI yapıyor diye senin de 800 yapmana gerek yok ki nasıl rahat kullanıyorsan öyle yap.

Mesela silah değiştirmeyi nasıl kullanıyorsun? veya bomba sis atarken en hızlı tuş kombinasyonu nedir ? Mouse'un da yanda düğmeleri yok onlar olsa daha kolay yapabilirdim bunu. Hep geç kalıyorum :) bunun dışında optimum FPS için hangi grafik ayarlarını kullanıyorsun?

Mesela şu kızı izleyin. Twitch

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı